Před jídlem si důkladně uřízněte ruce

Před jídlem si důkladně uřízněte ruce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499912/bmid_pred-jidlem-si-dukladne-uriznete-ru-OQ3-499912.png 4 8 3

Co má společného mimozemšťan Čeněk, Don Baklažán, tajemná organizace JHUOP a Strana zeleninového odboje? Všichni figurují v dění posledního roku planety Země… Před jídlem si důkladně uřízněte ruce je groteskní povídková dystopie plná hutných pseudofilozofujících pasáží, ironie a především černého humoru. Příběh odstartuje na první pohled nenápadná smrt důchodce Arnošta v pražské tramvaji. To, co pak následuje, má však kosmické rozměry.... celý text

Šetčet
21.01.2023 odpad!

Nepochopil jsem nic. Asi bláhově si myslím, že by každé dílo mělo mít svůj účel: Rozesmát, rozesmutnět, donutit k zamyšlení, ba dokonce i v případě kýče aspoň vydělat mrzký peníz. S díly, jejichž primárním účelem je být odporný, to je těžké.

Adode
18.12.2022 5 z 5

Knihu povídek Marka Blažíčka Před jídlem si důkladně uřízněte ruce můžeme číst jako soubor humorně-šílených fikčních textů, také však jako společensko-kritické varování před nenažraností, a vůbec, před neúctou k jídlu. Je to dobrodružné čtení plné fantazie doprovázené živelnou jazykovou hravostí. Neklidné vyznění povídek i samotného souboru má nakonec účinek podobný analýze, po které je jaksi nutno provést vlastní závěry.

Texty Marka Blažíčka umí vyvolat silné i rozporuplné emoce. Při čtení se čtenář nezřídka ocitá na hraně trapnosti a studu. Tyto momenty zároveň doprovází nadhled a chuť se smát.

iceVS
11.11.2022 5 z 5

Kniha mě zaujala už svým názvem.
No a nespletla jsem se, totální úlet ad absurdum.
Moc jsem se bavila, sedlo mi to.

JHUOP :-DDD

Marek Blažíček
česká, 1995
2022  73%Před jídlem si důkladně uřízněte ruce
2018  75%U piva se nemluví
2020  67%Vanilkový koktejl mladého Werthera
2014  0%Azbestová noc

Kniha Před jídlem si důkladně uřízněte ruce je v