Prečo nie som feministka (feministický manifest)

Prečo nie som feministka (feministický manifest) https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393249/bmid_preco-nie-som-feministka-feministic-hOL-393249.jpg 3 13 13

Ste feministka? Veríte, že ženy sú ľudské bytosti a zaslúžia si rovnaké práva ako muži? Ak áno, potom ste feministka... Naozaj? Naozaj je to také jednoduché? Kritička Jessa Crispin vo svojej knihe tvrdí, že hnutie za ženské práva a oslobodenie obetovalo význam a túžiac po všeobecnom prijatí sa zmenilo na banálnu, zdvorilú, disneyovsky neškodnú pózu, ktorá si nedovolí spochybniť status quo. Vo svojom odvážnom manifeste žiada viac: úplnú deštrukciu systému utláčania a toho, o čom dnes ľudia hovoria ako o „feminizme“.... celý text

Literatura světová Sociologie, společnost
Vydáno: , Inaque

Why I Am Not a Feminist: A Feminist Manifesto , 2017

booklovertina
26.01.2020 5 z 5

Ak vás zaujíma problematika feminizmu, ale nie ste úplne stotožnení s jeho súčasnou podobou, toto je presne kniha pre vás. Prináša iný pohľad na to, čo je a čo nie je práva podstata hnutia. Rozhodne knižka na zamyslenie

musilka
28.11.2018 5 z 5

Skvela knizka, odporucam kazdemu, kto sa chce nieco malo dozvediet o sucasnom feminizme

feminismus

Autorovy knížky

Jessa Crispin
americká, 1978
2018  66%Prečo nie som feministka (feministický manifest)