Prebijem sa! Štefánik

Po takmer sto rokoch vychádza komplexný román o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.
Jozef Banáš sa v obsažnom diele pokúša odhaliť najväčšie tajomstvá spojené so Štefánikom a jeho dobou.

Stál za jeho smrťou Beneš?
Bol Štefánik slobodomurár?
Kto v skutočnosti vyhlásil Česko-Slovenskú republiku?
Bol viac čechoslovakistom alebo Slovákom?
Čím imponoval ženám a prečo sa neoženil?

V knihe Prebijem sa! Štefánik sa dozviete aj to, aký svetový rekord vytvoril a či sa stretol s Dubčekom. Prečítate si, o čom hovoril s Tolstým a prečo necestoval Titanicom, hoci to bolo v pláne, dozviete sa o stratenom zlatom poklade ruského cára aj o tom, prečo nemecké tajné služby financovali ruských boľševikov.
Milan Rastislav Štefánik dokázal nepredstaviteľné. Chlapec zo zabudnutých kopaníc Horného Uhorska sa presadil priamo v Paríži – centre vtedajšieho sveta.
Mladík z chudobnej rodiny neznámeho národa sa stal hvezdárom a generálom svetovej mocnosti. Čím sa motivoval a kde čerpal železnú vôľu siahať vždy až na dno síl? Aj o tom je beletrizovaný príbeh najvýznamnejšieho muža slovenského národa.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388561/prebijem-sa-stefanik-Rcu-388561.jpg 4.29
Romány, Literatura slovenská
ISBN:9788055165004

Kniha Prebijem sa! Štefánik

Lucka11

Úplne súhlasím s komentárom od rubik1
Skvelá kniha. Pán Banáš - klobúk dole!

katarina1138

Knižka krásne napísaná. P. Banáš klobúk dole s témou veľmi ťažkou ste sa naozaj popasovali bravúrne. Prečítaná jedným nádychom. Určite by mala byť zaradená do povinnej literatúry pre ZŠ a SŠ.
Čo ma však zarazilo a troška prekvapilo, s ako knižka bola dopísaná. A to z dôvodu, že gen. Štefánika smrť, nebola nikdy oficiálne a riadne vyšetrená a autor akoby už nemal možno silu viac rozobrať, čo vlastne bolo po jeho smrti, budem čakať a dúfať, že knižka dostane poriadny koniec, taký, ktorý si takáto osobnosť zaslúži.
Inak p. Banáš klobúk dole nad Vaším majstrovským dielom. Bolo mi veľkou cťou si ho prečítať a dúfam, že budete robiť aj besedy pre našu mládež, aby sa na Štefánika nikdy nezabudlo. Veľké ďakujem.

rubik1

Klobúk dole pred týmto počinom Jozefa Banáša. Takto detailne popísaný život našej najvýznamnejšej osobnosti histórie som teda nečakal. V knihe sa dozviete nie len veľa zaujímavostí zo Štefánikovho života, ale aj z dejín. Či už ide o udalosti okolo vzniku prvej čs. republiky, prvej svetovej vojny a jej priebehu, veľkej októbrovej soc. revolúcie vo vtedajšom cárskom Rusku a kopec iných zaujímavostí. Kniha je písaná ako román. Je veľmi pútavá a doslova som hltal stránku za stránkou. Toto dielo mi poodhalilo osobnosť Milana R. Štefánika, to kto to bol, aký bol či už v súkromí alebo vo verejnom živote, jeho vzťah k Masarykovi, Benešovi, Šrobárovi a ďalším osobnostiam z toho obdobia, jeho túžby, sny, maniere, vzťahy k ženám, zdravotné problémy, silné stránky ale i slabosti. Som nesmierne rád, že takáto kniha vznikla a kebyže je to na mne, určite ju zaradím medzi povinnú literatúru pre žiakov základných škôl. A ešte jednej veci si na tomto diele veľmi cením. A to, že ohľadom jeho smrti sa autor nevydal cestou rôznych konšpiračných teórií, ale držal sa faktov a dobových záznamov. Bravo pán Banáš!