Pražské mosty 2007-2008. Pražské motivy 1971-1988.

Pražské mosty 2007-2008. Pražské motivy 1971-1988. https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373419/mid_prazske-mosty-2007-2008-prazske-mot-RTm-373419.jpg 4 1 1

Katalog vydal Aleš Prstek v Praze roku 2009 ke stejnojmenné výstavě v Jindřišské věži pořádané v termínu od 1. do 31. března 2009.

milamarus
14.09.2022 4 z 5

Pěkný katalog, pěkné snímky, jen jejich řazení mi nejde do hlavy. Proč na přeskáčku?! V případě první části – chvíli stojím na Jiráskově mostě, pak hup na Čechův a zase zpátky k Výtoňskému viaduktu (takto je zde označen Železniční most), no dejme tomu, ale u druhé části je to opravdu škoda.
Popisky pod fotografiemi toho totiž moc neprozradí – dozvíte se z nich jen to, že jste na Strahově, ve Střešovicích nebo že ze Smíchova budete za malinkou chvilku na Břevnově a na Letné. Žádné názvy ulic, žádná čísla domů, žádná nápověda, … takže myslím, že za situace, kdy vlivem zaujetí onou fotografií, při jejím pečlivém prohlížení, dojde taky na otázku „kde to tak může být?“ – položenou možná v duchu, možná nahlas – by bylo fajn, je mít u sebe. Jedna lokalita, jeden (pod)celek…. Takto to na mě působí nedodělaně.
Vhodné pro devátou, jedenáctou, patnáctou a částečně také šestnáctou příčku letošní čtenářské výzvy. // Přidávám štítky.