Pražské módní salony

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Prague Fashion Houses 1900–1948 Kniha jako první zevrubně sleduje historii nejvýznamnějších pražských módních závodů, jakými byly např. salon Hany Podolské, Oldřicha Rosenbauma, Arnoštky Roubíčkové či Františka Bárty, přibližuje vývoj módní tvorby v období od konce 19. století do roku 1948. Zachycuje rozvoj krejčovského řemesla, jeho proměnu v užité umění, vlivy vyplývající z šíření světové módy, metamorfózu samotných krejčích z řemeslníků na umělce a obchodníky. Mapuje mimořádné osudy majitelů salonů na pozadí převratných historických událostí. Pražské módní salony 1900-1948 jsou důležitým příspěvkem ke kulturním dějinám české společnosti, dokazují, co vše z "velikých" dějin lze vyčíst přes - často opomíjenou - znalost životního stylu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106057/prazske-modni-salony-106057.jpg 56
Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:, Arbor vitae
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Pražské módní salony

Sayan
28.06.2018

Kniha nám přibližuje osudy známých i méně známých krejčovství spolu s osudy zakladatelů a jejich potomků. (No, konečný osud měly všechny krejčovství stejný...)
Co jinak říct? Krásné fotografie šatů i jejich detailů a jako bonus každá kapitola i v angličtině. Doporučuji všem fanouškům módy :-)


Autor a jeho další knihy

Eva Uchalová
česká, 1948

všechny knihy autora

Kniha Pražské módní salony je:

v Přečtených6x
v Doporučených2x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit6x