Pražská vizitka

Pražská vizitka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514599/bmid_prazska-vizitka-mPR-514599.png 3 7 3

Tzv. „pražský židovský“ autor milující atmosféru staré Prahy ve své nejznámější poloze. Tři povídky Gustava Meyrinka svázané tématem Prahy a jejího genia loci: „Praha“, „G.M.“ a „Ta se dělá“ – v dárkovém provedení edice Kanapka. Znění tohoto textu vychází z díla Pražská vizitka tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Argo v Praze v roce 2011. Pro potřeby vydání Městské knihovny v Praze byl text redakčně zpracován.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

Prager Visitenkarte

Česneksmedem
12.03.2024 3 z 5

Z každé mnou čtené knihy, která úplně nezaujme, se pokouším vysát alespoň jednotlivé hrozinky. Zde například Lohengrin, který vychází ze záchodu. To je fakt dost dobrá představa, alespoň pro ty, kteří si vzpomenou, kdo to vlastně byl nebo znají písničku Malý Rytíř. Nebo informační firma Tschmuchalek a Eidam. Snad ten Eidam nebyl 30%... Jinak je to bichle na jedno kafe.

Jirinamac
21.03.2022

Miluji čtení o staré Praze, ale tato mě vůbec nebavila. Využila jsem nabídky z MLP zdarma

boticelli
24.11.2021 4 z 5

Meyrink a jeho styl psaní možná nesedne úplně všem, ale kdo si dá tu práci, vyloupne se mu z roztodivných vět zajímavý příběh. Obzvlášť povídka G.M. vás protáhne starou Prahou a končí roztomilou pointou.

Část díla

Gustav Meyer