Prázdniny pod stanem

Prázdniny pod stanem https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 1 1

Stopkův skautský deníček o táboření pod stanem.

Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Josef Hokr

Prázdniny pod stanem , 1938

Turlogh
17.09.2018 4 z 5

Tak zas jedna knížečka, kterou jsem nesháněl zrovna jednoduše. Zároveň je to v přepočtu zatím moje nejdrahší knížka. Jedná se totiž o svazeček č. 60 z edice Knihovnička Mládí, která stála původně Kč 1,- Já za ní zaplatil Kč 150,- Bohužel ale jinde než v antikvariátu Červený knír ji neměli a jelikož je v seznamu skautské literatury, zaplatil jsem za tento útlý 32 stránkový sešitek v rozpadu tuto nekřesťanskou cenu. Knížečka je to asi nicméně vzácná, originální, popisuje táboření trvající 15 dní. Tři táborníci s přezdívkami Stopka, Pampeliška a Skobička si postaví sami velmi podařené tábořiště, kde zažívají různé příhody, sami si vaří, skládají skautskou zkoušku tří orlích per, soutěží o orlí péra za mistrovství v různých zálesáckých a indiánských dovednostech (dle knihy Dva divoši od Setona, Woodcraft), a provozují různé další aktivity např. lukostřelbu, lasování, stopování, apod. Přinejmenším jeden z nich je zmíněn v textu jako skaut. (Pampeliška.) Navíc je knížka doplněná zajímavými autorovými obrázky a nákresy. Například půdorys studánky, kterou si chlapci vybudovali, plánek celého tábořiště, stavba stanu s podsadou, měření výšky pomocí vody, atd. Mnohé z toho se dají výborně použít jako praktické rady pro táborníky a skauty. Vtipná, originální knížečka, akorát těžce sehnatelná. Dávám čtyři hvězdy a skautům a podobným lidičkám doporučuji!

táboření příběhy pro děti

Autorovy knížky