Pravidla pro holky

Pravidla pro holky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466899/bmid_pravidla-pro-holky-S12-466899.png 4 105 23

Marin je vynikající studentka, píše do školních novin a po střední škole chce ve studiu pokračovat na Brownově univerzitě. Budoucnost vypadá zářně – a její angličtinář pan Beckett oceňuje, jak píše, a povídá si s ní o knihách. Když ale učitel zajde v jejich „vztahu“ příliš daleko, je Marin v šoku a zmatená, protože neví, co se vlastně stalo. Může za to všechno ona? Když konečně sebere odvahu celou situaci řešit s vedením školy, nikdo jí nevěří. A ona ho navíc musí dennodenně vídat při hodinách, a ještě snášet jeho poznámky. Marin to však nehodlá vzdát. Využije své pozice redaktorky školních novin a založí feministický čtenářský kroužek. Nalezne tak překvapivé spojence, třeba Graye, kterého dosud považovala za kluka, co se otočí za každou sukní. A když události ve škole i v jejím osobním životě začnou nabírat nebezpečné obrátky, musí vzít Marin život do svých rukou a napsat si vlastní pravidla... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Rules for Being a Girl , 2020

Ocásek
12.05.2021 4 z 5

Pokud hledáte knížku, nad kterou budete přemýšlet ještě nějaký ten den po dočtení, tak přesně taková knížka jsou Pravidla pro holky! Jsem si jistá, že tuhle útlou knížečku by si měla přečíst snad každá holka.
Příběhem nás provází Marin, která se dostává do situace, kdy si k ní její oblíbený učitel dovolí víc, než by měl. Marin se poté setkává se spoustou pocitů a my můžeme sledovat, jak si s celou touhle situací poradí.
Nemusíte se bát žádného depresivního čtení. Příběh je YA, takže je vyprávěný jednoduše s kapkou lehkosti. Měla jsem strach, aby nebyla knížka příliš uspěchaná vzhledem k tomu, že má jenom 200 stránek, ale tak to vůbec nebylo! Začátek byl trochu pomalejší, ale pak události nabraly rychlý spád a vy jste měli knížku opravdu rychle přečtenou.
V knížce je i velmi miloučká romantická linka a spousta #girlpower, což vás nabije tou správnou energií.
Můžu vám slíbit, že tahle knížka vás nezklame, přesně tak jako nezklamala mě, a zároveň vás donutí se nad celou situací opravdu zamyslet.

Ajda300
08.05.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Pokud hledáte něco jako Holky odnikud a Ranařky, tak tohle je zlatá střední cesta. Přes dost krkolomný začátek se z této tenoučké knížky stal silný příběh, který mi měl co říct. Dodá vám to tu správnou náladu dívčí síly a až do konce si budete přát, aby Bex shořel v pekle. Moc doporučuju.

NelaNováková
02.05.2021 5 z 5

Tohle byla tak skvělá knížka!!! Jelikož jsem pomalu ani nevěděla o čem pravidla pro holky mají být, překvapily mě ještě o to víc.

Příběh vypráví o Marin. Vztah s jejím oblíbeným učitelem zajde moc daleko a my sledujeme jak se s tím vším tlakem Marin vypořádává. Knížka má více témat. Ty hlavní jsou : feminismus, sexismus, obtěžování a také i krásná romantická linka. Ta se podle mě vážně povedla.
Popravdě jsem se bála, že to bude nějaká složitější četba. Naopak je hrozně čtivá a je napsaná pohodově. Veliké plus knížky je počet stran. Má pouze 208 stran a kapitoly jsou krátké. Proto každá kapitola byla nabitá akcí a nikdy jsem se nenudila! Opravdu žádné zbytečné popisy, jen to důležité!
Pro mě to byl hrozně originální a zajímavý příběh, který jsem ještě nečetla. Myslím, že postavy si zamilujete stejně tak jako zápletku a konec knihy který byl za mě skvělý!

Zkrátka, takhle knížka určitě stojí za přečtení! Řeší se v ní důležité témata, ale zároveň je napsána lehce!
Na tuhle knížku jen tak nezapomenu a můžu jí jen doporučit.