Pravda o Babicích

Autor knihy o inscenovaném babickém procesu shromažďoval materiály tajně v letech totality a zaměřil se především na osudy členů svého rodu, oba bratry a všechny tři bratrance, které komunistická justice odsoudila k těžkým trestům. Události v Babicích z 2. 7. 1951 jako popud pro stíhání obyvatel i kněží farnosti. Osudy rolnického rodu Plichtů ve farnosti Babice za nacistické okupace, a zvláště po komunistickém převratu 1948, kdy byli otec Antonín a jeho syn Stanislav popraveni (1951 a 1953) a autor knihy JUDr. Alois Plichta uvězněn. Osudy katolických kněží i rodu Plichtů očima svědků. Otázka rehabilitací r. 1968 a po r. 1989....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290290/pravda-o-babicich-Wr2-290290.jpg 3.73
Biografie a memoáry, Historie
Vydáno:, Salve Regina

ciaram
27.03.2016

Tato útlá kniha se mi nečetla lehce, protože stále nemůžu pochopit zvěrstvo, které dokáže jeden člověk udělat druhému ať už ve jménu ideologie nebo náboženství. Autor podává výpověď o historii své rodiny a její reálné roli v případu zavražděných komunistických funkcionářů. Pro porovnání uvádí i komunistickou propagandu tohoto případu, při které se mi kroutily palce u nohou, nad tou bezmocí proti obrovskému soukolí, kterému se snad ani nešlo účinně postavit.
Kniha je přehledně rozčleněna, sloh čtivý, ale přiznávám, že občas jsem se ve jménech ztrácela.