Pravda

Pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3473/pravda-3473.jpg 3 28 28

Pravda je o životě ženy v arabském světě,autobiografické vyprávění krásné multimilionářky se smyslem pro humor. Tuto knihu napsala pro svých pět dětí, aby zachránila v jejich očích svou čest a připomněla jim, že je má ze všeho na světě nejraději. Víc než vydobytou svobodu, víc než všechno bohatství.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Motto

La Vérité

Květinka008
03.03.2022 1 z 5

Ve všem vynikala, každý ji měl rád, každý s ní chtěl kamarádit... Jen ji na jedné straně "matka nemohla nikdy milovat tak, jak to chtěla", aby o pár stran dál dostávala od matky "veškerou lásku". Mouna jako dítě a mladá žena mě nezaujala. Zajímavější bylo čtení o Mouně - matce, ovšem... Pod pojmem "týraná žena" si zřejmě všichni představujeme něco naprosto odlišného, než v čem žila tahle zhýčkaná osoba, která sama nevěděla, co vlastně chce.

Kejklířka
27.02.2020 3 z 5

Pro mě rozporuplná kniha.Ale nemohu soudit, je to jiná mentalita.Každopádně minimálně tušila do čeho jde.Zároveň ukázka toho, jak se vliv prostředí a životních událostí podepíše v tu či onu dobu na psychice člověka.A v tu chvíli je jedno, jestli máte hory peněz či nikoli.

Han-nah
29.09.2019 4 z 5

Souhlasím s "mejca88" , ale velmi mě udivilo, že Mouna si uvědomovala od dětství , jaká je povahově, v tomto prostředí byla vychovávána a žila a přesto si tohoto muže vzala, opravdu, jak popisuje, tak peníze vždy až na 1. místě. Ano, chlapec byl vážně nemocen, ale která matka u nás si poletí tryskáčem do ciziny za "lepší lékařskou péči"? A MOC DOBŘE VĚDĚLA, ŽE KDYŽ BUDE MÍT DĚTI, TAK PO OPUŠTĚNÍ MANŽELA DĚTI ZŮSTÁVAJÍ U OTCE!!! A matka si jde koupit jachtu, najde si milence .... Beru, když se tak naivně vdá evropská dívka, protože ještě pořád je tu nějaká naivita, ale ten kdo tam žije? A teď se chce touto knihou dětem omluvit! Děti odpustí, protože to bude vždy jejich matka, ale zajímalo by mne, jak to nese vnitřně ona sama.

zimolka
01.03.2019 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala.

MOu598
24.04.2017 2 z 5

Od knížky jsem čekala víc: dozvědět se něco o životě arabském světě.
Autorka a současně hrdinka je však netypická. Je v pořádku, že píše o sobě, ale od počátku mi připadala taková praštěná. A ještě se tím chlubí.

1v8na
09.09.2014 3 z 5

Ze začátku mě to bavilo, ale jakmile začne popisovat svuj život s manželem, tak je to nudné.

mejca88
20.08.2014 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Jinak psaná, Mouna se totiž nevžívá přímo do děje (jen v něktetých pasážích). Vypráví o svém životě. Žádné podrobnosti o týrání, věznění a pohrdání. Mouna spíše byla "svobodná" (i když zmiňovanou svobodu si vydobila pod štítkem "zpupné ženy") a léta s sebou nesla psychické problémy. Pro mně až mnoho detailů o politice, různých menších či větších válkách, letopočtů, ... Ale myslím, že nudná rozhodně není. Jiný pohled, než u většiny knih s arabsko-muslimskou tematikou.

petrak
25.09.2012 3 z 5

Tato kniha mě osobně moc nenadchla... Je napsána způsobem, který mě nazaujal a knihu jsem ani nedočetla, protože mě nudila :-/

Autorovy knížky

Mouna Ayoub