Pravá čarodějka

Pravá čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387001/bmid_prava-carodejka-1sd-387001.jpg 4 82 21

Sestřenice a bratranci sdílejí tajemství, jež se v rodinném klanu Donovanových předává už po několik generací - tajemství, které je odlišuje od ostatních… Nash vyhledal Morganu - o níž kolují zvěsti, že je čarodějka -, aby mu pomohla se scénářem k novému filmu, v němž hlavní roli má hrát právě magie. On sám sice na žádná kouzla a čáry nevěří, jenže teď se kolem něj dějí věci, které jeho rozum nedokáže pochopit… Je možné, že by ho Morgana očarovala? A je vášeň, kterou k ní cítí, skutečná, nebo jen výplodem jejích nadpřirozených schopností? Morgana má před sebou nelehký úkol - dokázat muži, v němž našla spřízněnou duši, že je skutečnou čarodějkou, a riskovat, že ho buď přesvědčí, nebo navždy ztratí!... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , HarperCollins Polska

Captivated , 1992

malýčtenář
10.01.2024 5 z 5

Jako pohádka pro dospělé, kteří mají rádi romantiku a trochu tajemná , proč ne. Všechny tři díly mají stejné téma. Láska zkrátka zvítězí nad vším. Čtení na jeden den.

Janík61
14.02.2023 2 z 5

Moje první kniha od autorky, no úplně mě nenadchla, ale přečetla jsem. Je to fakt velká sladká oddychovka.

tatafa
29.12.2022 5 z 5

Pravá čarodějka je naprosto ideální knížkou pro dlouhé zimní večery. Příběh vás pohladí po duši, zahřeje a přenese do říše snů.

Autorka přináší magický příběh racionálního spisovatele, který se seznámí s éterickou čarodějkou pocházející z váženého rodu druidských kněží. Kromě "romantiky" s fantasy prvky se čtenáři mohou seznámit s několika druidskými (keltskými) tradicemi a zvyky. Příběh Vás dokáže naprosto okouzlit lehkostí a "hygge" atmosférou, která v dnešní době naprosto chybí.

Osobně se mi líbí, že si knížka na nic nehraje - už z anotace je naprosto jasné, že se jedná o příběh s jednoduchou dějovou linku, který je plný klišé a generalizací. Jedná se o klasickou hate to love romanci, která má již od počátku jasně daný scénář a strukturu, takže vás vlastně nic nedokáže překvapit. Na druhou stranu si myslím, že každý, kdo zná knížky z produkce Harper Collins nečeká nic jiného než jednoduchou a odpočinkovou pohádku pro dospělé, a podle toho je i potřeba tento příběh hodnotit.

Knížku bych vřele doporučila každé romantické duši, která se ráda zasní a přenese do kouzelného světa, kde všechno dobře dopadne...

Terisek99
04.10.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná. Těším se na pokračování. Doporučuji přečíst.

Linda007
29.09.2020 5 z 5

Čistou romantiku jsem nečetla už tak dlouho. Hezké, plynulé. Kniha je poměrně krátká, ale děj to nijak negativně neovlivnilo. Moc milá magická romantika. Jsem zvědavá na další díly.

caldap
13.09.2020 3 z 5

Čekala jsem nějakou zápletku, ale je to čistě romantika. Knihy od této spisovatelky čtu ráda, tento příběh byl asi nejslabší.

petulkapeta
15.08.2020 4 z 5

Pekny romanticky příběh s kapkou magie,fakt se mi pribeh Morgany libil a tesim se na další...

petraj30
12.07.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale očekávala jsem trošku víc. Je to taková pěkná novodobá pohádka, místy až moc magická, ale v podstatě splnila svůj účel, bylo to moc pěkně popsané, i když příběh měl hodně pomalý rozjezd. Hlavní hrdinové byli skvělí.
Bohužel k dispozici mám jen první díl, takže ostatní dva si musím domyslet. Byl to pěkný, pohodový a odpočinkový příběh, ale na jedno přečtení postačí.

DarkNatureHope
08.07.2020 3 z 5

Milý zajímavý romantický příběh.. Prostě oddechovka od těch mých psychothrillerů a napětí.. :D

pip11
16.05.2020 4 z 5

Moc pěkný příběh o irské čarodějnici Morganě, která žije poklidně svůj život, než se potká s fascinovaným, avšak cynickým skeptikem Nashem. Je to kouzelný a magický zážitek. Těším se na pokračování.

ladyKristyn
22.04.2020 5 z 5

První díl čarodějky a moc se těším na pokračování. Trochu jiný příběh plný tajemství.

mariva
15.01.2020 4 z 5

Pěkný romantický příběh s nádechem tajemna a kouzel.

Eliwen.Nika
06.01.2020 4 z 5

Krásný příběh o vášni a strachu z lásky. Psané velmi čitelně.

locin
21.11.2019 4 z 5

První polovina knihy mě nikterak nenadchla, vše bylo až moc předvídatelné. Ale poté co jsem se přehoupla do druhé poloviny, jsem nedokázala odtrhnout oči a i slzy utekli. Zase mě autorka dostala :D

tess.de.veles
29.07.2019 2 z 5

Tak tohle bylo docela zklamání...Mág z MONTEREY byla tedy mnohem lepší :-) khiha.

medvídě
16.07.2019 4 z 5

Klasická romance od Nory Roberts, tentokrát s nádechem magie- Kniha je taková, jakou čekáte a splní svůj účel znamenitě - odpočinete si u ní. Nic složitého zde nehledejte, ale i tak se s chutí pustím do následujících 2 dílů.

lifeoptimist
05.06.2019 3 z 5

chtěla jsem proložit detektivky trochou oddychárny .... platí že pro mě Nora píše nejlepší detektivní romanťárny, tohle je spíš pohádka pro dospělé.... ale žádná příšerná katastrofa to zase není

georginaa
10.03.2019 3 z 5

První díl čarodějů a kouzel byl takový táhlý, ale nakonec to dopadlo jak se dalo očekávat. Škoda že nebylo popsáno více o scénáři, docela by mě zajímalo jak to Nash napsal. Občas by asi každý potřeboval troch toho kouzla k lásce.

alzbeta4340
05.12.2018 2 z 5

Tentokrát se mi do vkusu Nora Roberts moc netrefila. Na mě je tady málo děje a příliš mnoho kouzel.

angelbooks
29.11.2018 4 z 5

Dávám 4* a myslím si, že je to skvělé dílo. Dávám i do doporučených, ale hlavně kvůli rodinným příbuzným a konci, který mi potvrdil, že je to skvělé dílo, ale že více podobných si od této autorky nepřečtu.