Praktikum školní psychologie

Praktikum školní psychologie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222632/mid_praktikum-skolni-psychologie-222632.jpg 4 8 2

První ucelená publikace-manuál pro každodenní praxi školních psychologů na základní či střední škole. Autoři shrnují zkušenosti a ověřené postupy, jak může psycholog v prostředí školy pracovat s jednotlivými žáky, malými růstovými skupinami nebo celými třídami, poskytují praktický pohled na problémového žáka, problémovou třídu. Součástí knihy jsou také diagnostické nástroje, náměty pro vedení třídnických a intervenčních hodin formou komunitních sezení. Zvláště začínající školní psychologové ocení informace o legislativě, která se týká jejich činnosti, a uvedení do základů supervizního zajištění. Publikace je určena i pro další odborníky, kupříkladu z pedagogicko-psychologických poraden, neziskových (např. preventivních) organizací.... celý text

lenka0383
01.06.2023 5 z 5

Velmi praktický konkrétní úvod do práce školního psychologa, upozornění na běžná úskalí, rozbor toho, co školní psycholog dělá nejčastěji, zpracované příklady vstupů do tříd. Je to pořád jen základ a "úvod", ale pro udělání si představy je kniha velmi užitečná.

Hathor89
03.02.2019 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, jednoduše a hlavně přehledně členěná, jazyk není přehnaně odborný, takže mu rozumí i širší veřejnost. Publikace není jen suchým převyprávěním odborných frází, ale zásobuje čtenáře mnohými praktickými nápady. Z pohledu učitelky jsem získala mnohé náměty na třídnické hodiny, třídní diagnostiku a možná řešení problémů … i když nejsem školní psycholog.

Autoři knihy

Richard Braun
česká, 1964
Jana Nováčková
česká, 1949

Kniha Praktikum školní psychologie je v