Praha v legendách

NEJPROSLULEJŠÍ PRAŽSKÉ PAMĚTIHODNOSTI OPŘEDENÉ LEGENDAMI. Půvaby Prahy tkví hluboko v její historii a nezaměnitelné atmosféře. Když jednou vstoupíte do jejích tajemných zákoutí, už se nedokážete z tohoto magického objetí vymanit. Zamilujete se. Vnímáte Prahu všemi smysly. Mezi tóny kostelních zvonů a zvonků možná zaslechnete z věže Pražského hradu i skřipky rytíře Dalibora. Na Karlově mostě se náhodou dotknete kamene, který skrývá čarovný Bruncvíkův meč, a na Staroměstské mostecké věži zahlédnete portrét odvážné lazebnice Zuzany. V kostele u Pražského Jezulátka pocítíte závan křídel sedmi strážných andělů a na Židovském Městě se stín obrovského muže z hlíny mihne kdesi za Staronovou synagogou. Socha knížete Václava na Václavském náměstí, ohnivý kostlivec nebo šílený holič v Karlově ulici ...ti všichni a mnohé další legendární postavy skládají poezii staré Prahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296281/praha-v-legendach-5y7-296281.jpg 4.38
Literatura česká, Pragensie, Pověsti
Vydáno, Práh

Kniha Praha v legendách

Marekh
31.05.2018

Kniha se mi líbila a knihu doporučuji. Některé pověsti jsem znal, tak jsem si je připomněl, jiné byly pro mne neznámé. Autorka mimo jiné čerpala také např. z knihy Staré pověsti české od Aloise Jiráska.

Líbily se mi také ilustrace.

lucmat
16.11.2016

Četla jsem po 77 pražských legendách, takže pár stejných příběhů, pouze odlišně vyprávěné, ale jinak kniha fajn, moc pěkné.