Prado Madrid

Prado Madrid https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146483/slavne-galerie-sveta-prado-madrid-146483.jpg 5 14 4

V Královském muzeu malířství a sochařství tisíce děl neboli Pradu je dnes uchovávána jedna z nejrozsáhlejších a nejreprezentativnějších sbírek evropského malířství 15. až 18. století. Historie sbírek je úzce spjata s historií španělského národa. V Pradu se obráží umělecký vkus celé jedné dynastie vladařů, milovníků umění a sběratelů, kteří si objednávali a nakupovali mistrovská díla největších umělců své doby.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Knižní klub

Prado - Madrid, I Grandi Musei del Mondo

Renike
14.05.2023 5 z 5

Další nádherná publikace z Národního muzea Prado -Madrid. V knize uvidíte a přečtěte o překrásných dílech Tiziana, Rubense, Velázqueze, Goyi a dalších.

Booky84
05.02.2022 5 z 5

Nádherná publikace - oceňuji, že je to opravdu výběr děl a líbí se mi popisky k jednotlivým dílům - Francisco Goya a Hieronymus Bosch prostě top.

mirektrubak
29.04.2019 4 z 5

Přehledná a vizuálně atraktivní publikace. Není kunsthistoricky těžkopádná, ani mě nezahltila počtem popisovaných uměleckých výtvorů, spíš z tisíce-kusého inventáře velkolepého muzea vypíchne to nejkrásnější mezi krásným. A to zapamatovatelným, čtenářsky vstřícným způsobem – takže už se těším, jak při plánované návštěvě Prada budu oslňovat svoji spolucestovatelku znalostmi uměleckého světa :-))

Pavelsosna
19.08.2018

Hieronymus Bosch - co dodat....

umění galerie

2005  91%Prado Madrid