Pradědovy pověsti

Pradědovy pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167612/pradedovy-povesti-167612.jpg 5 7 3

Kniha je prvním volným překladem pověstí Josefa Lowaga (1849 - 1911) vydaných v roce 1890. Vedle líčení přírodních krás Jeseníků, které nás uchvátí věrným popisem krajiny, nás autor zavede do pohádkové říše trpaslíků, kterým vládne duch hor Praděd. Tyto pohádkové bytosti pomáhají dobrým lidem v nouzi, trestají zlo a odměňují dobro. V pověstech se objevují názvy slezských měst, vesnic, bývalých hradů a jiných památných míst. Ilustracemi knihu doplnila Karolína Dohnalová.... celý text

Malinali
22.10.2020 5 z 5

Popisy přírody a krajiny v Jeseníkách, a do toho pohádková říše trpaslíků, kterým vládne duch hor Praděd.

Jedná se o sbírku dvaceti krátkých příběhů, jejichž děj je provázán s místopisem Jeseníků a germánskou mytologií.

twiggynka
05.04.2019 5 z 5

Úžasné příběhy z našeho okolí! Už se těším až při výšlapech na zmiňovaná místa budu dětem tyhle pověsti vyprávět.

jiri77
20.01.2018 5 z 5

Pro mě jako čtenáře žijícím v krásných a drsných horách Jeseníkách ,byla tahle knížka přímo povinností. Nádherné pověsti se všudypřítomným patronem hor Pradědem a jeho skřítků,kteří pomáhají spravedlivým a chudým lidem ,a trestají každého ,kdo se postaví proti spravedlivému jednání a životu.

trpaslíci skřítkové Jeseníky

Josef Lowag