Povodeň jižní Čechy srpen 2002

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha informuje o sedmi srpnových dnech roku 2002, kdy Jihočeský kraj zasáhla přírodní katastrofa nebývalého rozměru. Psaný text vychází z autentických informací lidí - obyvatel zaplavených území a místních obecních úřadů, ale i z údajů krizových štábů a výzev složek integrovaného záchraného systému. Tato kniha je druhým a opraveným vzdáním a vyšla díky mimořádné poptávce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225727/povoden-jizni-cechy-srpen-2002-1Bq-225727.JPG 44
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, PENI
Počet stran:72
Jazyk vydání:český
Vazba knihy:pevná / vázaná
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Povodeň jižní Čechy srpen 2002

Přidat komentář
Mr.Fox
25.12.2018

Jako malý jsem pobýval na levém břehu Vltavy. Vzpomínám si, jak jsem z okna panelového domu sledoval zavodněnou ulici, po které se ve zběsilém proudu neutuchajících dešťů a důvodu ucpané kanalizace proháněly s kotrmelci nádoby na komunální odpad. Tehdy mi ten výjev přišel velice komický. To jsem však ještě netušil, co vše spatřím, až mě za pár dní rodiče pustí opět ven... Babička tehdá stihla poslední evakuační autobus z pravého břehu. Až po uzavření mostů, rozpůlení města Vltavou a fascinujicích zpráv z TV mi vše začalo postupně docházet. Tehdy jsem to tak neprožíval. Dnes při prolistování této krátké publikace pociťuji mnohem více. Očekával jsem hodnotnější a početnější výběr fotografií. I tak ale doporučím každému k připomenutí.

Filatov
25.08.2017

Dobře si na tu povodeň pamatuji, jak jsem jako dítě sledoval televizi a čekal, jak vše dopadne. Tenkrát lilo a lilo a myslel jsem si, že snad nepřestane. Jako Hradečák jsem měl štěstí, že našeho města se povodeň nedotkla, ale bylo bohužel hodně jiných, kteří její účinky zakusili na vlastní kůži. Tato kniha mi události z léta roku 2002 ve fotografiích připomněla.


Štítky

povodně jižní Čechy rok 2002

Autor a jeho další knihy

Antonín Pelíšek
česká, 1952

všechny knihy autora

Kniha Povodeň jižní Čechy srpen 2002 je:

v Přečtených4x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce4x