Povodeň: 96 hodin předtím

Povodeň: 96 hodin předtím https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333507/bmid_povoden-96-hodin-predtim-ImC-333507.jpg 3 3 3

Děj dramatického příběhu se odehrává v létě roku 1997. Kniha vznikla na podkladě skutečných zážitků při povodních.

Jordanka9
28.09.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla na dva zátahy, bylo to celkem čtivé, nenáročné počtení. Také mi vadily některé vulgarismy v popisu vztahu Radka a Rity, ( jak naznačuje jeden z předešlých komentářů) , nehodilo se to k závažnosti tématu - být jen fixně fakrografickému popisu povodně.
I po vice než 20 letech od hrozivých povodní bychom neměli zapomínat na lidské oběti a hmotné škody, jako i na záslužnou činnost hasičů, vojáků i dobrovolníků při záchranných pracech a nápravě škod. Útlá knížka není žádné veledílo, určitě vsak poslouží jako memento k zamyšlení:
- kde se stala chyba při budování některých vodních děl ?
- jsme ještě schopní při své konzumní zahleděnosti do sebe a malicherném líčení svých každodenních rituálů na sociálních sítích( které kromě nás nikdo nečte) vnímat varovný hlas žalující přírody a pokusit se ji trochu respektovat?

Schamila
23.02.2020 3 z 5

Tak trochu jsem si to vše připomněla a nejen tou knihou, mám doma i noviny z té doby. Uběhlo 20 let a jsme na suchu, zvláštní, jak si s námi ta příroda pohrává, měli bychom být k ní laskavější....

brebta
04.02.2019 3 z 5

Kniha se četla velice dobře, je napsána svižným, příjemným stylem. Zážitek mi trochu kalil lehce bulvární styl popisovaných vztahů.První část z Jeseníků byla pro mě zajímavější. A pokud znáte Beskydy, Šance, Ostravici, Frýdek, či Ostravu, díky této knize budete vlnou valící se známými místy.

Marek Pietoň
česká, 1968