Povídky z verandy

Povídky z verandy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147021/povidky-z-verandy-147021.jpg 4 13 6

Autorem laskavých povídek je kvakerský duchovní a americký spisovatel Phillip Gulley. Povídky vznikly na základě esejů, jež psal pro bulletin svého církevního shromáždění. Zavádí čtenáře do amerického městečka Danville, kde se odehrávají drobné lidské příběhy, stejné jako kdekoli na světě. Podává je s neobyčejně vlídným humorem a pochopením pro lidské slabosti. V dnešní uspěchané době, kdy spousta z nás vede život v anonymitě velkoměst, nás jistě osloví historky psané srdcem.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Vyšehrad

Front Porch Tales , 2001

mirka0586
12.11.2020 5 z 5

Moc pěkná...

IlonaK2
13.05.2017

Pro mě je to obrovské pohlazení po duši. Mám tu knížku moc ráda. Dávkuje nám po jednotlivých povídkách modrost, empatii a humor.

Lanisa1966
04.02.2017 4 z 5

Milý příběh.

nefernefer
28.01.2017 4 z 5

U téhle knížky je výhoda, že ji nemusíte přečíst najednou. Můžete ji mít na nočním stolku klidně třeba půl roku a občas si před spaním přečíst jednu či dvě krátké povídky. Vlastně to povídky nejsou. Jsou to kratičká kázání, která si nejspíš autor připravoval na své bohoslužby. Píše v nich o svém životě, vzpomíná na dětství. A v každém je nějaké ponaučení, jak být lepším člověkem. Hřejivé, dojemné čtení na dobrou noc :o)

květáček
10.07.2015 3 z 5

Úsměvné a laskavé povídky z amerického maloměsta. Krátké povídky v této sbírce jsou „laskavá vyprávění o rodině, víře, smíchu a lásce“, jak hlásá její podtitul. Autor v nich vzácně jednoduchým a pronikavým způsobem zprostředkovává čtenářům drobné pravdy ze života obyčejných lidí, okořeněné neobyčejně vlídným humorem. V dnešní uspěchané době, kdy spousta z nás vede život v anonymitě velkoměst, nás zahřejí u srdce historky drobných lidiček z malého amerického městečka, jakým je bezesporu i čtyřtisícové Danville, kde Gulley působí.

adajka
01.02.2013

Oddechovka, no z kategorie nezabije ani nepos

Autorovy knížky

Philip Gulley
americká, 1961
2003  86%Povídky z verandy

Kniha Povídky z verandy je v