Povídky aneb Nechci slevu zadarmo!

Povídky aneb Nechci slevu zadarmo! https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219573/bmid_povidky-aneb-nechci-slevu-zadarmo-219573.jpg 5 568 102

Kompletní vydání povídek Š + G. Kapitoly: 1. Jak jsme psali povídky 2. Povídky z knihy Besídka zvláštní školy 3. Povídky z knihy Návštěva cirkusu 4. Jak jsme přechovávali bělogvardějce a jiné povídky 5. Až přijde Komenská 6. Epilog . Osmé vydání.

Vlasta155
14.10.2017 5 z 5

Jsou knížky, ke kterým se čtenář vždycky bude vracet a tohle je jedna z nich. Sice trochu retro, ale to jí nijak neubírá na kvalitě humoru. U mě má výsadní postavení v knihovně.

Booky84
10.10.2017 5 z 5

Skvělý a jedinečný humor, který nikdy neomrzí.

frantisek8863
28.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha.Je to nejvíce koncentrovaný humor v jedné knize s jakým jsem se kdy setkal.U babičky a dědy jsem mnohokrát poslouchal na gramofonu povídky z Besídky zvláštní školy, když vyšli všechny povídky uceleně v jedné knize ihned jsme si s kamarádem každý koupil svou vlastní knihu. Skvěle pobaví, potěší a zvedne náladu.Kniha je lék na splín a rozhodně se k ní občas vrátím abych si několika oblíbenými povídkami zlepšil náladu a někdy čtu prostě jen tak.Obdivuji humor, myšlení a jazyk Š+G, v jaké době povídky vznikali a jak jsou vtipné i bez vulgarit.

mari.seri
27.07.2017 5 z 5

Super, super a ještě jednou super. Skvělé povídky, výborný nezapomenutelný humor. Některé povídky jsme měli doma na gramo desce a do dneška při čtení povídek v hlavě slyším hlas M. Šimka. Knížka, která zaboduje v kterékoli době a určitě člověku vždy zvedne náladu.

Jirka92333
20.07.2017 5 z 5

Pro mě je tohle nezapomenutelná kniha. Účinkuje dleko lépe než kde jaká antidepresiva :-D:-D.

konicekbily
29.04.2017 5 z 5

Nezapomenutelné myšlenky a úvahy nám pomáhaly k nabírání nových sil v životě reálného socialismu. K ní rád vždy se vracím.

MrKrahujec
05.03.2017 5 z 5

Dost dlouho jsem nemohl přijít na to, v čem vlastně je humor povídek těchto dvou pánů (ať už v tištěné, nebo předčítané podobě) tak neuvěřitelně typický a současně nový. Sám Miloslav Šimek něco málo naznačil tím, že sebe a Jiřího Grossmanna označil za literární klauny, jak se prý občas i sami prezentovali. Ale i to je jen půl pravdy. Z klaunství (a tedy i z němých grotesek, ke kterým se rovněž nadšeně hlásili) si jejich povídky vzaly vlastně jen krkolomně přemrštěný děj a oslnivě zuřivou nadsázku, ale všimněte si, že formálně jsou ty nesmysly a skopičiny vyprávěny naprosto strohým, až úředním jazykem a to je teprve umocní do výsledné síly. Ve své době to bylo ještě opepřeno tím, že se vlastně jednalo o stranický žargon, protože přesně tímto způsobem četli komunističtí potentáti své předpřipravené projevy. Ostatně dnes to funguje taky docela dobře. Grossmann byl přece jen typičtějším bavičem, ale troufnu si odhadnout, že Šimkovi se právě na tomhle podařilo najít svůj jevištní typ úředně vypadající osoby, pronášející absurdní hlášky s kamenným obličejem.

drackol
23.02.2017 5 z 5

Knihu jsem poprvé dostala k přečtení od svého tatínka a budu mu za to už do smrti vděčná.
Tato knížka patří mezi mé nejoblíbenější a s hrdostí přiznávám, že nemám problém si jí každý rok/dva znovu a znovu přečíst. Kouzelný a inteligentní humor, který mě donutí se nahlas zasmát (a někdy až k slzám) jak doma tak v metru nebo tramvaji! Doporučuji určitě si přečíst!

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha s velice neobvyklým, ale o to krásnějším humorem, nad kterým je nutné se zamyslet. A zároveň kniha, která si dokáže jemně, ale o to zajímavěji hrát s češtinou a možnostmi našeho jazyka. Mohu jen doporučit.

mrkvivit
09.11.2016 5 z 5

Knihu (první vydání) jsem dostal jako vánoční dárek a tak se mi líbila, že jsem ji bral všude s sebou a četl z ní kamarádům. I dnes na mě fórky Š+G fungují skvěle. Spousta hlášek se u nás doma stala běžnou součástí konverzace (taková "Nevím jak vy, ale já se počůrám" z Jak jsem jel tramvají zabere vždycky).
Je to sbírka vytvořená vzdělanými, inteligentními kavárenskými povaleči, tudíž nejde jen o bezduchou řachandu a povídky mají tu více, tu méně patrný společenský přesah.

knihomolka525
13.07.2016 5 z 5

Kniha povídek a scénářů z tv a divadla..když je čtete mimovolně je vnímáte jakoby i s hlasem Šimka a Grossmanna.Jen byste si je neměli asi brát na cesty v dnešní době by na vás asi lidi koukali dost divně že se něčemu chechtáte když jsou všichni kolem zamračení :-))

witko
31.03.2016 5 z 5

Jaksi se mi humor minulé doby zamlouvá více, než ten současný. Tohle je taková klasika a pěkné vzpomínání na tyto dva humoristy.

LadyKet
07.03.2016 5 z 5

Další úžasný humor a hraní si s češtinou.

Pavluška33
06.01.2016

Jejich humor přímo nutí člověka milovat tu naši krásnou řeč. Čtu, čtu a tetelím se smíchy. A když si pustím tu namluvenou verzi, už to není jen tetelení. Ke skvěle napsanému textu ještě Šimkova neodmyslitelná dikce. Oblíbené pasáže zde neexistují....jedna povídka lepší než druhá

Thebookman
14.06.2015 5 z 5

Tak toto je super knížka. Není stránka, kde by se člověk nesmál. :-) Prostě Š+G, to byli mistři humoru. Moc rád se k této knížce vracím. :-)

motolka
19.05.2015

Knížka s povídkami, které se dají číst a poslouchat znovu a znovu a nikdy neomrzí.

Snad nikdy se nepřestanu smát větě: "Seděl jsem sám v přeplněném kupé ..." :o))) a jiným a jiným.

Šimek a Grossmann byli zkrátka jedničky. A písničky Grossmanna také nikdy nezestárnou.

kajanovakova
28.04.2015

Knihu jsem sice nepřečetla celou, ale přečtená část se mi opravdu líbila.

Radůz
12.04.2015 5 z 5

Mám rád scénky a povídky Šimka a Grossmana a spoustu jich znám skoro nazpaměť. Knihu jsem přečetl už mockrát. Tohle je opravdu vtipný a inteligentní humor. To, co v dnešní době běží v televizi, nad tím se mi chce plakat.

Rebel0007
13.03.2015 5 z 5

Skvělé, inteligentní, a vtipné!!!

bob9249
06.03.2015 5 z 5

Ještě jako mládě jsem tuto knihu našel u dědy v knihovně a tak jsem se vlastně seznámil s dílem Š+G. Pak se rozpoutalo peklo, kdy jsem začal shánět kazety jednak s povídkami, ale i s návštěvními dny, Pupákem atd. Tím, že jsem si četl jako mlaďoch jsem nedokázal ještě nedokázal ocenit všechny vtípky, ale to se nakonec ukázalo jako výhoda, protože jsem mohl knihu postupem času číst znovu a znovu a ty fórky co mi ušly, najít.
Povídky jsou řazeny podle jednotlivých souborů. Úvod, kde se Slávek Šimek rozpovídává o svém kamarádství s Grossmanem a vůbec o tom jak psali povídky je příjemným uvedením. Jako bonus pro ty co znají povídky odjinud je filmový scénář Až příjde Komenská.
Oblíbené povídky: Jak jsem se učil kouřit, Jak jsme chovali prase, Soutěž jedlíků a Jak jsme přechovávali Bělogvardějce.