Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25947/mid_povidky-zJ8-25947.png 5 133 31

Besídka zvláštní školy, Návštěva cirkusu, Jak jsme přechovávali bělogvardějce, to je nové kompletní vydání povídek Š+G, které doplňuje oddíl divadelní politické satiry Pupáci. Knihu uzavírá vyprávění Miloslava Šimka o tom, jak společně s Jiřím Grossmannem psali parodie, karikatury a grotesky ze života rodiny, školy a společnosti.... celý text

KejmlP
10.04.2017 5 z 5

Ten nejlepší druh humoru, který si dokážu představit. Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna pokládám za jedny z našich největších géniů zábavy, kterým dnešní tzv. "baviči" nemohou dosáhnout ani po malíček u nohy. Sbírka povídek dokáže pobavit při každé příležitosti, a neustále se v nich dají nacházet nové humorné situace. V kombinaci s vyprávěcím stylem Miloslava Šimka na zvukových nahrávkách povídek nepřekonatelné.

Jaruš7
16.02.2017 5 z 5

Potěšení.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha s velice neobvyklým, ale o to krásnějším humorem, nad kterým je nutné se zamyslet. A zároveň kniha, která si dokáže jemně, ale o to zajímavěji hrát s češtinou a možnostmi našeho jazyka. Mohu jen doporučit.

DennisMoore
28.08.2015 5 z 5

P. K. H. Š+G neboli Plná Kniha Humoru Šimka a Grossmana. Strašně rád bych sem vypsal své oblíbené citáty z oblíbených povídek, ale pravděpodobně bych kvůli tomu musel opsat celou knihu a nerad bych si takhle před spaním rozhněval nakladatelství Šulc a spol. porušováním autorských práv.

rabor
03.06.2015 4 z 5

Příjemný groteskní, společensky karikaturní humor kombinovaný s politickou satirou. Jedna z knih, kde bych díky Šimkovu přednesu a dikci, která k povídkám sedí jak prdel na hrnec, dal přednost mluvenému slovu před tištěnou podobou. Když jsem se tento přednes snažil napodobit při předčítání svému věrnému psímu posluchači, počal na mě vrčeti. Jelikož jsem zrovna předčítal povídku "Jak jsem se stal nezaměstnaným", což je povedená protikomunistická satira, domnívám se, že múj pes je komunista. Nechám toho bolševického vořecha utratit.

Michaela91
17.07.2013 5 z 5

když jsem zjistila, že ji mám k maturitě přečíst nechtělo se mi, protože jsem čekala nudu. A byl to pravý opak, povídky se četli velice dobře a byli zábavné a čtivé. Myslím, že je to velice dobrá humorná knížka.

čohynka
11.12.2012 5 z 5

Dvojici Š+G prostě miluju, povídky nemají chybu, pro mě jedna z nej humorných knížek.

Carrissa
20.06.2012 5 z 5

Geniální kniha. Četla jsem ji zejména ve vlaku a často jsem se rozesmála nahlas. Spolucestující si asi ťukali na čelo, ale mě vždycky Povídky zlepšily den.

jasmína
11.02.2012 5 z 5

Jak jinak než skvělé počtení, skvělý humor, prostě nezapomenutelný Miloslav Šimek, škoda, že nás tak brzy opustil :(

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Tyto povídky jsem poprvé četla v cyklostylované podobě. Tehdy jsem si myslela, že je nějaký nadšenec opsal proto, aby potěšil více lidí. Netušila jsem, že povídky ze Školní besídky byly za minulého režimu zakázány. Veselá četba i pro dnešek.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Kniha obsahuje i povídky Besídka zvláštní školy, které byly za normalizace zakázány. Skvělý humor.