Povídání pro děti

Sedm krátkých příběhů nejen pro starší děti například o tom, jestli je Země doopravdy kulatá, jestli lze všechno zapomenout i o tom, jestli Amerika opravdu existuje. Hrdiny jednotlivých příběhů jsou lidé, kteří chtějí všemu přijít na kloub, chtějí vědět, co se stane, když vyměníme věcem jejich jména, chtějí zjistit, jak všechno zapomenout i co musíme udělat proto, abychom už nemuseli nic vědět. Dočteme se i o dědečkovi, který stále myslí na strýce Zachara (nebo je všechno ve skutečnosti trochu jinak?). Texty jsou doprovázeny zajímavými ilustracemi Fero Liptáka. Kniha byla po svém vyjití v originále (1969) oceněna Německou výroční cenou za nejlepší dětskou knihu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14545/povidani-pro-deti-14545.jpg 3.912
Pro děti a mládež
Vydáno, Host

Kindergeschichten, 1969

Kniha Povídání pro děti

ovpana
24.04.2016

Krásné příběhy pro nejmenší.

pietroaretino
04.09.2014

V Zacharovi došlo na Zacharovi u Zachara k Zacharovi, který si vyžádal dva Zachary. Zachar jel po Zacharovi ze Zachara do Zachara. O Zachara později došlo na Zacharovi ze Zachara k Zacharovi se Zacharem. Zachar Zachara, Zachar Zachar, a jeho Zachar, Zachar Zachar, byli na Zacharovi mrtví.

monushka
25.08.2013

Nevšední pohádky nejen pro děti. Hlavní hrdinové jsou velmi vynalézaví a chytří. Kniha se mi velmi líbila.

Peter Bichsel
švýcarská, 1935

Kniha Povídání pro děti je v