Povedal mi veštec

Povedal mi veštec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404687/bmid_povedal-mi-vestec-1Yl-404687.jpg 5 10 2

Slávnemu talianskemu reportérovi Tizianovi Terzianimu povedal hongkonský veštec, že v roku 1993 bude ohrozený jeho život a mal by sa vyhnúť lietaniu. Rozhodol sa preto, že do lietadla nenastúpi a a bude cestovať ako dávni objavitelia. Pešo, loďou, autobusom, autom či vlakom po celej Ázii. V tejto knihe nájdete Barmu, Thajsko, Laos, Kambodžu, Vietnam, Čínu či Mongolsko videné z tých najnezvyčajnejších uhlov. V každej z týchto krajín hľadal veštcov, jasnovidcov či šamanov, vďaka čomu sa s čoraz väčším porozumením ponáral do dávnych zvykov, ohrozených agresívnou západnou civilizáciou. Z jeho nespočetných ciest, ktoré absolvoval v priebehu roka vznikla unikátna reportážna kniha Povedal mi veštec. „Moje rozhodnutie sa ukázalo ako veľmi dobré a rok 1993 bol jedným z najzaujímavejších v mojom živote,“ povedal neskôr Tiziano Terziani. „Predpovedali mi smrť, no ja som začal znovu žiť.“... celý text

Literatura světová Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Absynt

Un indovino mi disse , 1995

Dani25
26.09.2020 4 z 5

Zaujímavý cestopis o Ázii, pretože je iný. Autor sa stretáva s veštcami, vykladačmi kariet, čítajú mu z ruky a popri tom sa dozvedáme o histórii jednotlivých krajín a o tom ako sa mení obyvateľstvo v týchto krajinách.

intueri
27.08.2020 4 z 5

Reportážní cestopis okořeněný pohledem na asijskou esoteriku. Bavilo mně neotřelé rozhodnutí autora pohybovat se celý rok po svém"pracovním regionu" bez letadel a zároveň více prozkoumat/ověřit pravdivost předpovědí věštců v životě. Čtenáři také nenásilnou formou předkládá dějinné poznámky k navštíveným zemím, vypráví o zážitcích a běžných i neuvěřitelných setkáních a netají se ani svými niternými myšlenkami..

Tiziano Terzani
italská, 1938 - 2004
2015  93%Ještě jedna jízda na kolotoči
2019  90%Povedal mi veštec

Kniha Povedal mi veštec je v