Pouště, džungle a hory mých snů

Pouště, džungle a hory mých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53777/pouste-dzungle-a-hor-53777.jpg 5 9 2

Podtitul: Škola v zajetí ještěrů, hadů a brouků. – – Autor shrnul ve své knize zkušenosti z chovu exotických zvířat – tropických ještěrů, hadů a obojživelníků. Zasloužilý učitel, který ve škole vybudoval herpetologickou stanici, v níž se v současné době chová 60 druhů různých tropických ještěrů, hadů a obojživelníků, sděluje své lovecké i chovatelské zkušenosti. Vypráví o skromných začátcích koutku živé přírody, o získávání nových přírůstků, o jedovatosti a výživě hadů, vysvětluje některé zajímavé jevy ze života zvířat i hmyzu aj.... celý text

vas
10.09.2022 5 z 5

O Jiřím Niedlovi jsem psal diplomku a v době, kdy mě dcera teraristika a matka herpetologie hodně bavily, patřila tato kniha k těm nemnoha, které bych mohl citovat zpaměti.

knihovnice
05.02.2011 5 z 5

Tak tahle knížka mne provázela celým dětstvím a dokonce se mi podařilo ji občas použít jako učební pomůcku v hodinách přírodopisu :-))) ,tím spíš,že ji napsal ředitel třeboňského gymnázia a já v té době bydlela 10 km od Třeboně...Popisuje v ní,mimo jiné odchyty terarijních zvířat a jejich transporty,což sebou nutně přinášelo úsměvné i napínavé okamžiky.

ještěři obojživelníci herpetologie

Jiří Niedl
česká, 1920 - 1986
1986  95%Okouzlen brouky a hady
1979  96%Pouště, džungle a hory mých snů
1983  85%Podivuhodná setkání: na lovu hmyzu, plazů a obojživelníků
1972  87%Teraristika v koutku živé přírody

Kniha Pouště, džungle a hory mých snů je v