Poupata odkvétají v máji

Poupata odkvétají v máji https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32838/poupata-odkvetaji-v-maji-32838.jpg 4 150 49

Kniha vypráví o jedné obyčejné anglické rodině (Larkinových), která se chce vyhnout svým zákonným povinnostem. Jedná se o osmičlennou rodinu venkovských usedlíků, která je schopná podnikat na docela slušné úrovni. Všichni, až na nejstarší dceru Mariettu, jsou velmi dobrými jedlíky. Jednoho dne přichází mladý daňový inspektor pan Charlton. Jeho profese napovídá, že se pokusí od této neplatičské rodiny vymoci daň. Jak k tomu však v podobných případech dochází, náš mladý hrdina se zamiluje (do Marietty). Je hostěn pochutinami maminy Larkinové, která je skutečnou mistryní kuchařského řemesla. Taťka Larkin ho zase zahrnuje značným množstvím alkoholických nápojů, které sám mixuje. Není se ani čemu divit, že pan Charlton ztrácí vládu nad sebou a začíná se mu mezi těmito lidmi líbit...... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Odeon

The Darling buds of May , 1972

maryska09
20.03.2019 5 z 5

Velmi milá kniha o lidech, kteří milují svůj život, rodinu a zázemí a rádi svou lásku předávají ostatním. Čte se s úsměvem od začátku do konce, velmi doporučuji jako milý relax.

Hendrychova.K
10.02.2019 3 z 5

Tahle kniha je rozhodně svá, až si člověk říká, co si o tom vlastně má myslet. A možná to je právě to,....myslet netřeba. Jen číst a nechat plynout.

Terez9119
11.01.2019 3 z 5

Mám z ní takový rozpačitý pocit. Je příjemně krátká, milá, trochu zmatená a příšerně praštěná. Párkrát jsem se zasmála, ale asi jsem čekala trochu víc.

Esme8
10.01.2019 4 z 5

Celkem příjemné oddychové počtení.

babystar
10.01.2019 4 z 5

Ke knize jsem se díky "Čtenářské výzvě" vrátila po čtyřiceti letech. Nepamatovala jsem si obsah, ale jen to, že se mi tenkrát líbila. I teď jsem si četbu užívala. Je to lehké čtení z anglického venkova asi na začátku 50. let 20. stol. o tom, jak se vyhnout daním a jak najít ženicha pro nejstarší dceru. Z knihy také čiší myšlenka, abychom si života užívali a překážky jsou od toho, aby se překonávaly. Jinak jsem při četbě měla stále hlad a chuť na pořádného "frťana".

Elea
06.01.2019 3 z 5

Nenáročná, příjemná oddechovka o tom, že vlastně vůbec nic není problém.

madem
05.01.2019 4 z 5

Pan Larkin s maminou a šesti dětmi žijí tak veselý a bezstarostný život, ze kterého je nemůže vyrušit ani výběrčí daní, ani dceřino neplánované těhotenství, ani problémy se závody koní.
Kniha je velmi čtivá a nenáročná.

Kopretina
25.10.2018 4 z 5

Lehký anglický humor, pobavila jsem se. Nic hlubokého v tom opravdu není.

Radik74
11.09.2018 2 z 5

Pro opravdu nenáročné :)

Merlinit
31.05.2018 4 z 5

Milé, zábavné a svým zvláštním, trochu potrhlým způsobem i moudré.

konrad9388
15.11.2017 5 z 5

Skvěla knížka, která mi vždy zvedne náladu. A mám po ní chuť nejen na jahody.

gleti
12.11.2017 5 z 5

Nemáte čas na dovolenou? Nemáte čas na relaxaci? Přečtěte si Poupata odkvétají v máji a žijte!!!

princesse
04.10.2017 5 z 5

Skvělá knížečka, kterou budete mít přečtenou za chvilku, nejen proto, že je útlá, ale hlavně je humorná, pohodová a čte se sama. Oddechovka, která naprosto plní svůj účel. Pobavit se a vychutnávat si radosti života. Doporučuji. Stojí za přečtení.

lenkaabooks
04.07.2017 4 z 5

Letní čtení o početné britské rodince, kterou navštíví upjatý daňový úředník Charlton. Taťka Larkin se svými koktejly, vynikající kuchařka mamina a především krásná dcera Marietta popletou Charltona natolik, že se rozhodne strávit u nich zdravotní dovolenou. Úsměvné čtení jako stvořené na letní dovolenou.

katka9574
25.05.2017 5 z 5

Tahle malá, milá knížečka je klenotem mé knihovny! Četla jsem ji snad dvacetkrát a budu ji číst, co budu živa :-) Miluju taťku Larkina, od něj bych snesla i tu petardu pod sukni ;))

Fazolka2017
23.05.2017 5 z 5

Roztomilá knížka ! Poprvé jsem ji četla když mi bylo asi 13, o horkých letních prázdninách a úplně jsem cítila tu vůni solených lupínků, vajíček na měkko, pečené husy, rybiček, zmzrzliny, koňaku, jahod se smetanou nebo zase ananasem se smetanou, atd. Nádherná knížka, jemný humor, pohoda, klid, šumění trávy, zpěv slavíka a mamina v noční košili velikosti stanu u plotny. Zápletku nehledejte, ale knížka je malá, útlá a obejde se bez ní. Pro mě je totiž o užívání si života, vychutnání si každé příjemné chvilky, za ničím se nehonit, prostě bezva žít.

DennisMoore
09.12.2016 5 z 5

Ohromně milé čtení. Až jsem se nakonec styděl za to, jak jsem tu a tam čekal a hádal, z koho se vyklube jaký podvodník a koho a jak vezme na hůl. O ničem takovém to ovšem naštěstí nebylo.

Slajo
25.07.2016

Jedna z nejmilejších knih. Uvolnění, pohoda, britský humor.

mats379
18.04.2016 4 z 5

Výborný britský humor...kniha, kterou si určitě vezměte s sebou na dovolenou!!!

Marla
30.03.2016 5 z 5

Lehounké čtení o tom, jak se daňový inspektor stal členem velké rodiny úspěšného podnikatele majícího odpor k placení jakýchkoliv daní. Milé čtení plné rázovitých postaviček, krásného počasí, jídla, humorných hlášek......bezvadná odpočinková knížečka, mimochodem zakoupená v antikvariátu za nehorázné 2,-Kč...

Herbert Ernest Bates
anglická, 1905 - 1974