Potom (Konec světa, jak ho známe) - Praktická příručka pro přežití

Potom (Konec světa, jak ho známe) - Praktická příručka pro přežití https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447837/bmid_potom-qf3-447837.jpg 4 8 2

Výčet potenciálních krizových událostí je obsáhlý – neznámý virus, blackout, ekonomický kolaps, válka… Každá tato událost může dočasně či natrvalo změnit svět, ve kterém žijeme. A co dál, co budeme dělat POTOM? Jak přežijeme, když v zásuvkách nepůjde elektrický proud, jak nasytíme sebe a své děti v případě rozpadu fungujícího ekonomického systému? Štěstí přeje připraveným, a právě tato kniha poskytuje rozsáhlý soubor informací a rad, jak se na možné budoucí scénáře připravit.... celý text

Taťka Hraboš
28.06.2021 5 z 5

Je to už přece jen dlouho od doby, kdy jsem četl Ruku noci podanou, abych mohl zhodnotit, jestli stojí za to číst obě knihy, nebo je tahle jen jakousi postradatelnou nadstavbou. Pokud ale odhlédnu od konkurence obou knih, jde bezesporu o knihu velice podnětnou, která v kritických situacích, ale hlavně při přípravě na ně může hodně pomoci (i když každá kapitola by sama o sobě mohla být rozpracována do samostatné knihy). Navíc to – až na pár vyloženě technických míst – není kupodivu nudná četba; nejspíš pro autorův osobitý humor a ochotu říkat věci naplno, i když to není zrovna „politicky korektní“.

Tyet
21.10.2020

Autor Ferdinand Šmikmátor se podílel na nedávno vyšlé knize Ruka noci podaná a tématu se věnuje i v knize Potom. Rozdíl oproti výše zmiňované knize je především v tom, že Potom je zkrátka skrznaskrz praktickou příručkou se vším všudy. Je přehledně rozčleněná do kapitol, a najdeme v ní opravdu všechno, co by nám v době akutní i chronické nouze přišlo vhod. Jak se připravit psychicky na dobu, kdy nám poteče do bot, jaké shromáždit zásoby, jak zabezpečit dostatek pitné vody, jak a z čeho vařit, čím se kurýrovat v době nemoci, jak se bránit při napadení, jaké přístroje, nástroje, technologie a další vybavení se jeví jako užitečné. Prakticky založený člověk zde najde vše, co potřebuje, je to dobře zpracovaná příručka pro přežití vsazená do českých reálií s mnoha odkazy na literaturu i weby.
Knihu doporučuji všem předvídavým a praktickým lidem a prepperům.

2018  89%Ruka noci podaná – Základy rodinné a krizové připravenosti
2012  85%Tři svíce za budoucnost