Posvátno

Posvátno https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136094/posvatno-136094.jpg 3 20 2

Klasická studie německého religionisty a teologa ukazuje základ náboženství v mimoracionálním prožitku posvátna, "bázeň budícího a fascinujícího tajemství". Její zásluhou se vědy a náboženství přestaly prvořadě zabývat racionálně vypracovanou naukou a objevily další dimenze náboženského fenoménu.

Duchovní literatura Náboženství Literatura naučná
Vydáno: , Vyšehrad

Das Heilige. Über das irrationale in der Idee des göttlichen und sein Verhältnis zum Rationalen , 1922

Emik87
20.02.2024 3 z 5

Zajímavý pohled do religionistiky. Četla jsem při přípravě na zkoušku, ale opravdu zaujalo.

lord-artoo
11.10.2015 5 z 5

Klasické dílo fenomenologie náboženství, které si i přes své stáří ponechává jiskru, jež může oslnit nejen religionisty, ale i osoby se zájmem hlouběji poznat kořeny vlastní víry. Těm, kterým bude 160 stran českého překladu málo, nesu radostnou (a nebo smutno - závisí na úhlu pohledu) zvěst: chybí v něm přibližně 50 stran dodatků, které se nalézají ve vydáních původního textu nebo jeho překladů (tedy s výjimkou českého). Na vyžádání u strýčka Gůgla...

Autorovy knížky

Rudolf Otto