Poštovní skřítek Jaksemáš a zachráněné Vánoce

Poštovní skřítek Jaksemáš a zachráněné Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522723/bmid_postovni-skritek-jaksemas-a-zachran-PlH-522723.jpg 4 14 4

Vánoce se kvapem blíží, Penny Blacková se ale svátečně necítí. Její maminka musela odjet, a tak tráví čas u strýčka Franka, který má plné ruce práce s vedením pošty a nemůže se jí věnovat. Vše se změní v okamžiku, kdy na poště narazí na roztomilé mluvící stvoření, které se pokouší ukrást dopis. Jaksemáš ale není zloděj. Je to Třídič a brzy Penny zasvětí do fascinujícího světa ukrytého v tunelech pod ulicemi Londýna. Třídiči, samozvaní strážci ztracené pošty, zasvětili svůj život záchraně nedoručených dopisů a starají se o to, aby se šťastně dostaly ke svým právoplatným majitelům. Jejich poslání je však v ohrožení. Zlověstný lovec krys Stanley Scrawl je považuje za nebezpečné hlodavce a chce je zneškodnit. Podaří se Penny Třídiče zachránit a spolu s nimi i celé Vánoce?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Wishyouwas

Knižní střípky
03.01.2024 3 z 5

Celkově ten příběh není vůbec špatný, byly tam moc hezké momenty, třeba když jsme se ocitli na hostině u královské rodiny, to mě potěšilo... Určitě je v něm poselství o vítězství dobra nad zlem, také zde vidíme, jak moc je důležité si navzájem pomáhat. Věřím, že dětskýma očima bude vnímán úplně jinak, já sice stoprocentně nadšená nejsem, ale nebojte se, nic hrozného to nebylo.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

Kniholenka9
02.01.2024 4 z 5

Pěkná kniha pro děti. Příběh byl napínavý i poučný. Doporučuji.

Kenan
28.12.2023 4 z 5

Maminka dívky Penny je pilotkou letecké pošty a musí být v práci, proto tráví Penny předvánoční čas u svého strýce Franka a vypomáhá mu s prací na poště. Setkává se se skřítkem jménem Jaksemáš, prostřednictvím kterého se dozvídá o tajném světě skřítků, kteří zachraňují ztracené dopisy a pouští se s nimi do boje s lovcem krys, který skřítky ohrožuje. V knize jsou použita vtipná jména jako třeba Toutostranounahoru, Sláska, Jeho Kolkovanost, která pro mně byla občas jazykolamem. Na dětských knihách mně baví, jaké nové fantastické světy s milými postavičkami si autoři vymyslí a tento byl dalším z nich. I když je hlavní hrdinkou dívka, myslím, že by se příběh mohl líbit i klukům.

Ivuska.09
17.11.2023

Pěkný příběh s originálním motivem.

Autorovy knížky

2023  80%Poštovní skřítek Jaksemáš a zachráněné Vánoce