Poslouchej, zabíjej nebo zemři

Poslouchej, zabíjej nebo zemři https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36484/mid_poslouchej-zabijej-nebo-zemri-Oby-36484.jpg 4 102 26

Dvanáctiletá dívka Hope z ugandské vesničky nemá nic než školní uniformu a jedny boty. Jedné noci přepadnou vesnici rebelové, kradou a zabíjejí. Jako kořist se s sebou odvedou několik dětí, mezi nimi i Hope a jejího bratříčka. Dívka jako jedna z mála přežije několikadenní pochod s těžkým nákladem, bez jídla a pití i bez bot, který vedl z Ugandy až do výcvikového tábora Armády božího odporu v jižním Súdánu. Tam začne krutý vojenský výcvik, provázený bitím a znásilňováním. Hope si může vybrat: poslouchat a zabíjet, anebo zemřít.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Das Mädchen und der Krieg , 2006

Leskodka
05.03.2013 4 z 5

Knihu doporučuji ke čtení, velmi zajímavá, poutavá, zaujme a nepustí.

Martin, Vyškov
30.11.2012 3 z 5

Další příběh s neuvěřitelnou africkou mentalitou, zajímavý, smutný, ale bohužel i v dnešní době pořád reálný!

mony-c
19.10.2012 5 z 5

Tuto knihu mi náhodou půjčil děda, když jsem se u něj stavila. Tolik se mu líbila, že mi jí půjčil. Celý děj jsem hltala a četla ji společně s mými kamarádkami. Všechny jsme nechápali, co se to ve světě děje. Je to děs a hrůza, ale velice dobře čtivé . doporučuji si přečíst!

immortal-party
16.09.2012 4 z 5

po této knize jsem sáhla zcela náhodou ve volném výběru v knihovně během prázdnin. původně jsem si totiž všimla jména Weiss na hřbetu knihy a vytáhla ji v domnění, že se jedná o Petra Weisse (jeden z nejpřednějších českých sexuologů). ihned jsem si řekla, že ji už nevrátím, neboť jsem dřív psala seminární práci na téma dětské práce a zmínila i dětské vojáky v Súdánu, především z jednotky SPLA. navíc během psaní práce byl konečně v Haagu shledán vinným velitel konžských milic Lubanga.

není asi potřeba zmiňovat, že mě drastické a morbidní výjevy daly práci zabránit, aby mi neslzely oči. "úchvatnost" toho, jak lze člověka (potažmo masu) naprosto zlomit/změnit, vymýtit jeho city, potlačit pocit strachu, zmírnit výčitky svědomí prostřednictvím násilí a psychologického nátlaku považuji za vrcholný ohavný um samotného člověka.

jestliže se afričtí vůdci militantních jednotek paktují s arabskými obchodníky dodávající kontraband, pak je diskutabilní a složitá otázka, zda se proti denním zločinům proti lidskosti dá něco dělat - ze strany vysoké vlády. totiž velmi málo, není zde ropa, a to je pro šíření islámu živná půda.

a to jsem si ještě dodatečně vzpomněla, že v Afrikaner Blood (1. místo za nejlepší multimediální reportáž 2012 oceněná World Press Photo) je krédem "This camp promotes racism, but not bad racism", podobně jako Otti hlásá, že zabíjí pouze zlé lidi.

bikerbm
10.01.2012 5 z 5

Otřesné svědectví!Hodně drsné!

petahor
26.11.2011 5 z 5

Určitě by si tuhle knihu měl každ přečíst, protože o tomhle se bohužel moc nemluví a přitom je to potřeba... Velmi dojemný příběh, já jsem při něm brečela jak malé dítě....

Uganda podle skutečných událostí

Autorovy knížky