Posledný vlk

Posledný vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506487/bmid_posledny-vlk-O0N-506487.jpg 5 2 2

Nádherný príbeh s pôsobivými ilustráciami a hlbokým posolstvom mieru Milo je odvážny chlapec. Veľkú vojnu ľudí proti vlkom neprežil ani jeden bojovník z jeho dediny. Ako skúsený lukostrelec sa rozhodne ísť bojovať s posledným vlkom, ktorý zostal nažive po pustošivej vojne. Dlhé putovanie a túžba po pomste ho zavedú mimo vyšliapaných ciest a boj, ktorý bude viesť, nebude taký, ako si predstavoval... prinúti ho pozerať sa na život v prírode inými očami, uznať ho a rešpektovať. Kľúčom k tomuto nádherne ilustrovanému príbehu je túžba prežiť, láska k zvieratám, zmysel pre komunitu a silné posolstvo pacifizmu. Vedú mladého čitateľa k pochopeniu, že všetci účastníci konfliktu majú svoje vlastné motívy, ideály a pohnútky, ktoré ich nútia bojovať, pričom nie sú o nič lepšie či horšie ako motívy protivníka. Zdôrazňuje aj dôsledky, ktoré má každý čin, a potrebu neodsudzovať iných. Príbeh umožní dieťaťu pochopiť nezmyselnosť vojen, v ktorých nepriateľ často nie je ničím iným ako odrazom nás samých.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Le Dernier des Loups , 2022

Karcoolka2210
05.06.2023 5 z 5

Nádherná kniha, ktorá preberá trochu ťažšie témy ako vojna a strata blízkeho človeka, ale s dôležitou myšlienkou. Plus tie ilustrácie, no nádhera :) Odporúčam.

Domca1
25.11.2022 5 z 5

Posledný vlk je nielen pastvou pre oči, ale aj pohladením pre čitateľskú dušu. Je to taká tá clivá horkosladká čokoláda, ktorá prekypuje smútkom z bôľnej minulosti, odvahou tvárou v tvár drsnej prítomnosti a nádejou v lepšiu budúcnosť. Rozpráva príbeh človeka a prírody, vojny a mieru, žien a detí, sirôt a vdov... a vy viete, že tá odvaha a nádej musia napokon zvíťaziť aj napriek ťažkým ranám osudu. Ťažké témy sú však v tomto príbehu spracované veľmi citlivo a jemne, navyše v kúzelnom sprievode nádherných žiarivo farebných ilustrácií. Kniha je tak alternatívou voči klasickým "sladkým" zimným príbehom a otvára vhodný priestor na diskusiu s deťmi o problémoch, akými sú hlad, vojna, odvaha, hrdinstvo, ale i vzťah k zvieratám.

Autorovy knížky

Sébastian Perez