Poslední waltz

Poslední waltz https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5261/bmid_posledni-waltz-8zr-5261.jpg 4 11 2

Tomáš Zich se vydal na otočku z Prahy na jižní Moravu, kde se narodil a kde mají kořeny i jeho předkové. Netají se tím, že mu návštěva rodiště není moc po chuti, ale musí převzít ocenění svého nedávno zemřelého otce, známého výtvarníka. Když líčí, proč se celých dvacet roků rodnému hnízdu vyhýbal, postupně čtenáře vtahuje do napínavého propletence příběhu velké lásky, velkého podrazu a neméně velké zrady. Není divu, že ho to poznamenalo. Ale nejde jenom o to, co bylo. Když během Tomášovy návštěvy začnou lidé spojení s jeho minulostí umírat, začne jít do tuhého...... celý text

Francoa
04.07.2022 5 z 5

První přečtená kniha, kterou napsal Pavel Jansa mi docela překvapila,Napsáno svižně, vtipně s gradujícím dějem mi při čtení zaujala a bavila čím dál víc.Určitě si od něho v dohledné době ještě něco přečtu.

pagac17
22.01.2015

Velmi zajímavý detektivní příběh. Hlavní hrdinou je Tomáš Zich, z počátku knihu líčí své dětství na Jižní Moravě v Ústí nad Moravou. Po absolvování školní docházky prožije velikou lásku s Tamarou Šťastnou. Je to milostný romantický zážitek. Po 20 letech, které již žil v Praze, chystá se opět na jižní Moravu, aby převzal ocenění za svého nedávno zemřelého otce. Setkává se se svými bývalími spolužáky, ale také i s Tamarou, vdanou Smolíkovou. Představoval si krátký pobyt a návrat do Prahy. To se mu ale nezdařilo. Zadrželi jej policisté v souvislosti s nečeném úmrtí Tamary a jejího bývalého muže - starosty Smolíka. Pak se odvíjí propletenec událostí. Obě úmrtí nastala pádem- Smolíka z balkonu a Tamary ze schodů. Původní názor byl, že došlo k náhodě. Ale po dalším vyšetřování bylo konstatováno, že šlo o vraždu. Napínavé čtení až do úplného závěru.