Poslední večeře

Poslední večeře https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305284/mid_posledni-vecere-3v5-305284.png 3 17 4

Na pražské klinice je zavražděn lékař. Vrahem může být kdokoli z lékařů, ošetřujícího personálu, z pacientů i návštěvníků. Motivace i způsob vraždy jsou neobvyklé.

SSTknihy
07.10.2023 3 z 5

Kriminálně psychologický román, k jehož čtení mě nalákalo filmové zpracování Juraje Herze. Vražda lékaře má hned několik motivů, překvapivě celá řada kolegů a zaměstnanců nemocnice měla důvod doktora Hahna nenávidět. A tak zatímco policie rozplétá nitky pravdivých i lživých výpovědí, mezi personálem nemocnice se vyjasňují složité profesní i osobní vztahy
Mimochodem, film se jmenuje Znamení raka - z pohledu děje je to překvapivě název mnohem výstižnější.

pavel9410
04.08.2021 4 z 5

Knizka z knihobudky KD. Neni to uplne klasicka detektivka, vysetrovani samotne je spis vedlejsi linka. Realie jsou sice totacove, ale uplne to z toho netrci. Dokazu si to predstavit klidne i v jinem prostredi, pribeh je docela univerzalni. Ten kdo ma rad knizky z nemocnicniho prostredi bude myslim poteseny.

marketa8129
02.05.2017 4 z 5

Znala jsem film, tak jsem přečetla i knížku. Solidní detekivka od uznávané autorky s kapkou psychologie. Chce to zkušenějšího čtenáře, autorka není pro začínající čtenáře detektivek nebo nedej bože diváky televizních seriálů.

Lucissia
06.08.2016 3 z 5

Takže... Kniha mě moc nebavila. Čekala jsem detektivku, ale bylo to na mě moc psychologické. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, vlastně skoro nikdo z knihy. Toho, kdo se rád pitvá v nitru osob, v jejich vědomí, toho kniha určitě bavit bude. Já jsem to přečetla poctivě do 80té strany, pak už jsem přeskakovala...