Poslední rytíř dánský

od:

Poslední rytíř dánský

První autorčina rozsáhlá ucelená historická skladba, jejímž historickým pozadím je období vyvrcholení renesance v Dánsku, počátek novověku, kdy se zavedením reformace měnila i kulturní a hospodářská tvářnost země.

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46608/posledni-rytir-dansky-46608.jpg 4.612
Originální název:

Jörgen Lykke, Rigens sidste Ridder (1931)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
M.Hawking
31.10.2016

Historická sága, která mi svým pojetím připomíná Dědictví otců, i když dějově přeci jen trochu sevřenější, neboť páteří knihy je především život renesančního diplomata J. Lykka. Prostředí šlechtického sídla na dánském venkově v polovině 16. století. Příjemné, civilní, inteligentní čtení na spoustu večerů.

kopretinka69
25.05.2016

Pekna kniha, je zde dobre vykreslena povaha a ciny Jörgena Lykkeho. Jsou zde osvetleny i podvody v ostatcich svatych. Byli to casto zvireci kosti - kozi,.... A ty se pak prodavali za slusne castky do jinych klasteru. Takto cirkev financovalo cast svychaktivit. Takze ostatky sv. Jiriho byli pak v kostelech po cele zemi, coz nebylo logicky ani technicky mozne. Jörgen pobyval v klastere, ale dyz toto objevil, odesel.
Cestoval pak po Evrope, dostal se nadvory kralu - znal vztahy a mohl z toho diplomaticky tezit. Tak se i postupne dostal k narustajicimu majetku.
Vzal si zenu kterou miloval, ale ta i s jeho synem zahynula pri pozaru jeho nove rozsahle pevnosti, kdyz byl na cestach. Pozar zalozili jeho nepratele, kdyz jde clovek touto cestou, vzdy si nepratele udela.
Je to pekna kniha, doporucuji.