Poslední republika: proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku I

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku Poněkud neotřelé, polemické, místy i značně vyhrocené názory na rozpoutání a průběh 2. světové války, úvahy o jiném možném vývoji událostí. Podle autora SSSR Velkou vlasteneckou válku vyhrál jen "trochu, málo, nedostatečně, rozhodně méně než mohl", odtud podtitul knihy Proč Sovětský svaz prohrál 2. světovou válku. Až s urputnou zavilostí čtenářům předkládá další a další argumenty a fakta, které se snaží interpretovat tak, aby doložil Stalinovy nekalé úmysly a mimořádnou připravenost sovětské Rudé armády na počátku 40. let 20. století na válečný konflikt nesmírného rozsahu, na "osvobozenecký" pochod celou Evropou... Velmi stručně řečeno: Suvorov tvrdí, že Hitler "jen" předběhl Stalina. Bez obalu a dosti náruživě se dohaduje s ruskými i zahraničními historiky, vysokými vojenskými činiteli, novináři i dalšími oponenty. Co je ale hodnověrné a opravdu stojí za zamyšlení a co je zřejmá či skrytá demagogie, musí posoudit čtenář sám. Nezpochybnitelná je ale skutečnost, že napadením Polska 1. září r. 1939 spustil 2. světovou válku Stalinův protějšek německý diktátor Adolf Hitler, který rovněž útokem na Sovětský svaz v červnu r. 1941 učinil z podobných otázek jen spekulace ... Mnohé odkazy přímo v textu nebo citace zřejmě nenahradí solidně zpracovaný (chybějící) poznámkový aparát a rejstříky. Fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14031/posledni-republika-proc-sovetsky-sv-1tw-14031.jpg 417
Série

Poslední republika 1.

Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Naše vojsko
Orig. název

Последната република. Част първа, 2006

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Poslední republika: proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku I

Přidat komentář
Oplak
30. ledna

Môžete sa mi smiať, ale ja mám knihy "skandalisty" Viktora Suvorova rád.
Z tejto sa dozviete, čo predchádzalo stretu na východe, čo to o politickom zákulisí, či o (ne)pripravenosti Sovietskeho Zväzu na vojnu. Nemusíte so všetkými odpoveďami v knihe súhlasiť, no nastolené otázky stoja za úvahu.
A keď vám niekto povie, že ZSSR disponoval v r. 1941 zastaranými tankami, opýtajte sa: Akými vražednými strojmi disponovalo Nemecko?

,,Teprve teď jsme plně pochopili, jak dobře byli Rusové připraveni na válku."
A. Hitler, 3. října 1941

karelcedr
15.10.2015

Nesmírně čtivě napsaná kniha, která člověka nutí k zamyšlení.

vitavita
10.03.2012

Zajímavé úvahy a jeden s něčím musí souhlasit.

Štítky

Sovětský svaz druhá světová válka (1939-1945)

Autor a jeho další knihy

Viktor Suvorov (p)
ruská, 1947

všech 16 knih autora

Kniha Poslední republika: proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku I je v

Přečtených21x
Doporučených2x
Knihotéce19x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x