Poslední dny Rabbit Hayesové

Poslední dny Rabbit Hayesové https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368059/bmid_posledni-dny-rabbit-hayesove-ng8-368059.jpg 4 175 54

Umírání přece není konec světa! Rabbit Hayesová patří mezi šťastlivce. Miluje svůj obyčejný život a neobyčejné lidi v něm: svou dceru Juliet, odvážnou za všech okolností, svou pestrou, svéráznou rodinu a jediného muže, který má v jejím obrovském srdci místo, Johnnyho Faye. Rabbit hýří báječnými nápady plnými hudby, lásky a životního elánu. Má plány pro celý svět — ale ten si pro ni připravil něco jiného: zhoubnou diagnózu. Rabbit se však nevzdává. Sebere veškerou svou lásku a vnitřní sílu a slíbí si, že nemoc překoná. Bude bojovat až do posledního dechu. Je přece Hayesová a bude žít, dokud nezemře.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

The Last Days of Rabbit Hayes , 2014

kap66
21.10.2018 5 z 5

Souhlasím se všemi přívlastky, které tu zazněly: citlivý, silný, krásný, lidský, vtipný, smutný příběh. Čtivý a dobře napsaný. Plný života a lásky.
Ale přece jen, pro jistotu, dodávám: on je opravdu o umírání, které je v Rabbitině případě fyzicky (metastázující rakovina) i psychicky (má malou dceru) velmi, velmi bolestné. Autorka bolest vyvažuje láskou a péčí rodiny, silou především Rabbitiny maminky (a její vtipností, byť často nezamýšlenou) a přítomností všech, které měla Rabbit ráda (připomnělo mi to skvělý Arcandův film Invaze barbarů). Mě ale nejvíc zajímalo, jak se na své umírání a smrt dívá samotná umírající - jak se s tím vyrovná jako ateistka a jestli se dá odejít bez pocitu křivdy. A naprosto jsem s Rabbit souzněla: se smrtí se vyrovnat mohu, pokud budu sebe pojímat jako ona: "Rabbitin život byl jednoduchý. Věděla přesně, kdo je a co chce." Protože v tom případě, kdykoliv se podívám za sebe, řeknu si: už teď to stálo za to.
Knížka o smrti, ale dá vám návod, jak žít.

Atanone
06.10.2018 5 z 5

I přes to děsivé téma umírání toto není kniha o smrti.Naopak,je to kniha o životě a hlavně o lásce. Rodičovské,sourozenecké,kamarádské,milenecké a manželské..o lásce k životu a o odvaze nejen žít,ale i zemřít. Ať se k tomu stavíme jakkoli,smrt- našich blízkých,nebo jednou i nás samotných – k životu neoddělitelně patří.
Měla jsem z knihy trochu strach,ale ukázalo se,že úplně zbytečně. Je to citlivý a krásný příběh,napsaný bez patosu, s citem,humorem a láskou. Můžu doporučit.

eva3695
12.09.2018 5 z 5

Byla to velmi silná knížka, plná emocí a lásky. Od první chvíle víte, jak to skončí a stejně Vám ukápne nejedna slza. Pro mě to byla velmi krásná kniha, i když smutná. Ale i přes tak hrozné téma, jste se museli smát. Protože si to situace žádala. Během krátké doby jste se seznamili s rodinou Rabbit a jejím životem. A přirostla Vám k srdci.

anmaride
09.09.2018 5 z 5

Hodně lidsky podaný příběh umírající ženy a její rodiny. Byla jsem téměř okamžitě vtažena do děje a prožívala vše - vzpomínky, bolesti, radosti, starosti i smích. A pláč. Citlivé a zároveň přímočaré.

alva1
09.09.2018 5 z 5

Tak tohle se autorce hodně povedlo, spousta lásky, emocí, ale také smíření a rozloučení. Pro mě to bude z letos přečtených knih jedna z nejlepších.

Šánka
12.08.2018 5 z 5

Krásně napsaná kniha se skvělými dialogy. Smutná i vtipná, rozpláče i rozesměje, je plná smutku, ale i nádherné rodinné pospolitosti, lásky a kamarádství, naděje.
A ty postavy, nejen Rabbit, prostě všichni, úplně všichni, tak sympatické, živé, skutečné.
Knih na podobné téma je napsáno hodně, vždy dojmou, ne všechny ale zůstanou v paměti. Příběh Rabbit v mé zůstane.....

ivdol
04.08.2018 5 z 5

Krásné, smutné i veselé, ale hlavně lidské a velmi laskavé čtení.

Ditules
31.07.2018 5 z 5

Celou knihu jsem prořvala...

kytarka
30.07.2018 5 z 5

Mia, které všichni říkají Rabbit, onemocní rakovinou prsu. Po první úspěšné léčbě se rakovina objeví i v druhém prsu a je agresivnější. Bohužel již nejde nic dělat. Rabbit má však velikou rodinu, která je s ní do posledního dne. Když byla mladší dělala svému bratrovi v kapele zvukaře. Tyto dva příběhy se propojují. Velmi čtivě a krásně napsaná kniha. Kniha plná zármutku, smutku, lásky a smíchu. Smutné, ale krásné čtení.

DavidKeller
15.07.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetl s nadšením, byla mi darovaná. Natož že tento žánr běžně nečtu a označuji za holčíčí čtení , tak se mi přiběh líbil. Hodnotím skvělý překlad ! :)
Přiběh je dobře rozepsán , veselá minulost hlavní hrdinky i neveselá přítomnost , kterou ale s rodinou bere takovou jaká je. Na konci jsem nebrečel ale zajimavě mě zamrazilo :)

kneslova
01.07.2018 5 z 5

Velice zdařile napsaná kniha, která má obsah v názvu. Moc se mi líbila rodina kolem Rabbit. Vůbec tam byly velice sympatické postavy, takové opravdové a dobře uvěřitelné. Je to velice čtivá kniha

Ivuska.09
13.06.2018 5 z 5

Z tématiky jsem měla trochu strach, vlastně jsem se do této knihy vůbec nechtěla pouštět, jenže sama si ke mně našla cestu. Nelituji toho, i když je to příběh vážný, je opravdu velmi dobře napsaný. Je až neskutečné kolik bolesti v knize je. To ale není všechno. Zamilovala jsem si milostný příběh, který se odehrává v pozadí (a dlouho nevypadá jako milostný), i břitký humor, pomocí kterého se někteří vyrovnávají s nastalou situací. Je to procítěné, neskutečně emotivní, prostě tohle vyprávění vás chytí za srdce. Rozhodně doporučuji.

hruskovalucie93
10.06.2018 5 z 5

Nádherná, velmi čtivá kniha, která mě pohltila. Pobrečela jsem si a cítila bolest, radost, naději ... Děkuju za takové knihy, které Vám připomenou, jak jste šťastní za to, že jste vy a lidi kolem Vás zdraví.

bookcase
20.05.2018 5 z 5

Krásné, syrové, citlivé, jedinečné. Kapesník byl mým věrným společníkem po celou dobu čtení, stejně jako ruka u pusy, když jsem se smála. Jojo Moyes a její Než jsem tě poznala má sakra velkou konkurenci. Rabbit je top.

naděje rakovina, nádory zdraví thrillery pro ženy

Anna McPartlin
irská, 1972