Poslední akt lásky

Poslední akt lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323991/bmid_posledni-akt-lasky-2he-323991.jpg 4 74 23

V létě v noci roku 1990 Cathyina bratra Mattyho srazilo auto na cestě domů z koncertu. Bylo to dva týdny před vyhodnocením inteligenčních testů, které ukázaly, že Matty má IQ na hranici geniality. Nyní sedí u svého bratra, který leží v bezvědomí v nemocnici, drží ho za ruku a sleduje jeho srdeční tep na monitorech. Cathy i rodiče si přáli, aby přežil. Tehdy ještě netušili, že tento stav může být horší než smrt. Toto je příběh o tom, co se stalo s Cathy a její bratrem a o nepředstavitelně těžkém rozhodnutí, které musela ona a jejich rodiče udělat osm let po osudné noci. Je to příběh pro každého, kdo někdy bezmocně sledoval něčí utrpení nebo ztratil někoho blízkého. Kniha je svědectvím o rodině a o ceně, kterou platíme za lásku.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příběhy
Vydáno: , Omega

The Last Act of Love , 2015

niknikita
17.11.2017 4 z 5

Příběh ze kterého sice mrazí, ale díky autorčině způsobu jakým se vracela do vzpomínek, jsem cítla něco velice osobního.Její závěrečný dopis Mattymu mne ale dostal naprosto jednoznačně.

vojteska70
11.11.2017

Opravdu hodně depresivní. Asi bych ani nechtěla, aby se mně blízký člověk takhle dlouho trápil a s ním celá rodina.

lusila
06.08.2017 3 z 5

Ak sa rozhodnete čítať túto knihu, pripravte sa na vecný a depresívne ladený príbeh, podrobne sa v nej popisuje starostlivosť o pacienta vo vegetatívnom stave. V Anglicku je možné požiadať súd o odopretie liečenia, stravy a vody takýchto pacientov. Matty umieral 13 dní. Názor na danú tému si musí spraviť každý sám.

kóma dopravní nehody podle skutečných událostí

2017  79%Poslední akt lásky
2018  68%Jak na zármutek

Kniha Poslední akt lásky je v