Posledná kvapka krvi

Posledná kvapka krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500854/bmid_posledna-kvapka-krvi-k7X-500854.jpg 4 5 2

Na prvý pohľad obyčajného čašníka Filipa postretne v živote nečakaný osud. Neutíchajúca túžba po krvi ho donúti k ohavným činom, avšak s ušľachtilou myšlienkou. Zdá sa, že všetko smeruje k jasnému koncu s jediným cieľom, pred smrťou ešte uspokojiť svoje túžby. To ho však privedie k poznaniu pocitov o ktorých si myslel, že sú pre neho naveky stratené. Pochopí, že aj pokazený produkt, za ktorý sa považuje, dostane šancu milovať a byť milovaný. Láska sa ukáže byť dostatočne silnou, aby viedla súboj s narastajúcou temnotou v jeho mysli. Bude to ale stačiť? Na túto otázku nájde odpoveď v slede nečakaných udalostí, ktoré sa odohrajú po jeho prvej vražde. Všetko to vyvrcholí v neočakávaný záver plný dramatických zvratov a odhalení. Nakoniec pochopí, že v najväčšej tme žiaria hviezdy najjasnejšie.... celý text

TerkinKnižnySve
19.02.2024 5 z 5

M. M. Matra - Posledná kvapka krvi

Počet strán: 299
Vydavateľstvo: Autor Matra
Žáner: #thriller

Uvažovala som kedy napísať recenziu, či tak ako vždy po prečítaní, kedy mnou hýbu emócie alebo tomu dať čas.

Rozhodla som sa hneď po dočítaní, pretože aj keď je tato kniha jeden velky krvavý masaker je to hlavne veľmi silná kniha (aspoň pre mňa)

Filip, mladý chlap, ktorý zistí smutnú vec a po porade s lekárom, ktorý mu odporučí venovať sa svojim tajným túžbam (tu som sa zasmiala nad tou iróniou - keby ten vedel), sa teda začne venovať svojej túžbe po krvi. Ten masaker, ktorý je hneď v úvode knihy hne žlčou a je to teda fakt hnus!

Monika, výborná detektívka, ktorú priradia k prípadu zavraždenej - silná žena, ktorá nenechá zo sebou vymiesť podlahu a dokáže si nad bandou kolegov určiť svoje miesto tak, že sa jej boja.

Dej knihy bol úžasný! Vražda, vyšetrovanie, vražda, vyšetrovanie a takto to ide až do jedneho momentu, kedy Filip zistí, že predsa len nie je až taký stratený ako si myslel.

Musím povedať, že som si Filipa veľmi obľúbila i napriek tomu aké to bolo zvrátené hovädo bez kúska citu.

Na knihe som sa dokonca aj zasmiala, občas mi to prislo ako paródia na triller - v dobrom.

A na konci knihy som plakala :(

Túto knihu zaraďujem medzi TOP kníh a ďakujem za ňu. @autormatra
A ďakujem za štafetu Stanislava Sedlackova

Kniha č. 44/2024
Štafeta č. 144

#recenzieTerka #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznastafeta #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #skbookstagram #mmmatra #poslednákvapkakrvi #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #topkniha

Obsah:
#krvavý čin #temnota #krv #láska

beata-betsy2310
27.08.2022 4 z 5

"Nesmrteľnosť prichádza po smrti."
Prvotina od začínajúceho slovenského spisovateľa ma zomlela ako mlynček na mäso. Hneď v úvode sa zoznámite s hlavnou postavou Filipom, ktorý pracuje v kaviarni uprostred kníhkupectva. V čase keď začínate sledovať jeho život v ňom narastá túžba po krvi - vyberie si teda cez internet svoju prvú obeť - Kamilu, s ktorou si rok vytváral vzťah na diaľku - (veď sa nebolo kam ponáhľať, koniec koncov nikdy nevieš koho na internete stretneš, akého pervezáka, či dokonca vraha. Opatrnosti nikdy nie je dosť, veď internet môže byť nebezpečný!) - až ju nakoniec presvedčil na osobné stretnutie. Ohavné činy, ktoré si Filip doposiaľ len predstavoval, sa stali skutočnosťou. No napriek Filipovej dokonalej príprave jeho prvá vražda neskončila podľa plánu. Po pár mesiacoch sa v ňom krvilačné monštrum opäť prebudilo a Filip bol tentokrát pripravený dokonale, aby všetko išlo podľa vopred pripraveného scenára. No dá sa naozaj pripraviť na všetko?
V druhej línii príbehu sledujeme policajnú vyšetrovateľku Moniku, ktorá so svojim kolegom Borisom dostala príkaz "zhora" aby viedli vyšetrovanie brutálne zavraždenej Kamily. Monika je veľmi úspešná policajtka, ktorá má rada hororové scény vo filmoch a nemá s nimi problém ani v reálnom svete. Jej pozornému oku na mieste činu nič neunikne - ale čo ak to, čo má priamo pred očami nevidí?
Ak sa rozhodnete si tento príbeh prečítať tak vedzte, že Autor Matra sa s vami ani trochu nebude maznať. Od prvej kapitoly napätie graduje a už na 17 strane sa stanete svedkom dopodrobna opísanej mučivej vraždy (tu som už začala predychávať, až som musela knihu zavrieť a začala som pochybovať či ju vôbec dokážem dočítať.) A to som si myslela, že už mám dosť načítaných krimi, hororov a pod. kde sa "hrabú" Carter, Ahnhem? Fakt, že som ešte nikdy nevzdala knihu po pár stranách a tiež zvedavosť čo sa z toho vykľuje ma premohli a pustila som sa do čítania opäť s odhodlaním, že tie brutálne vety skrátka "len prebehnem očami". Nakoniec musím priznať, že príbeh ma úplne pohltil. Našťastie sa autor odviazal "iba" v dvoch kapitolách a potom už dej odsýpal tak ako sa na dobré krimi patrí. Posledná kvapka krvi je vyskladaná výborne, je v nej za hrsť krimi, za lyžičku romantiky i zrnko politiky. Tento nepredvídateľný príbeh so strhujúcim tempom, (také niečo som ešte nečítala) ma dojal až k slzám.
Za seba strhávam tejto knihe 1* práve za mučivé opisy, ktoré boli podľa mňa už za čiarou, ale niekomu kto má rád tento zvlášť úchylný a temný svet sa to páčiť môže.
"Nie je to irónia, že vieme žiť naplno až pod hrozbou prichádzajúceho konca? Zdá sa, že chuť smrti na jazyku nás v istom smere oslobodzuje."

M. M. Matra
slovenská, 1988