Poselství náčelníka Dana George

Poselství náčelníka Dana George https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181676/bmid_poselstvi-nacelnika--181676.jpg 5 8 3

Texty indiánské poezie odrážející filozofii a moudrost severoamerických indiánů, doplněné autorovými vzpomínkami.

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Klika

The Best of Dan George

Heralt
02.06.2021 5 z 5

/vážený muž se dívá do hloubky/vidí, co je uvnitř/orel krouží/drží se toho/co zde bylo
/vždy/čas uvažovat o tom/co by mohlo být/po čase se ukáže pravda/přivře oči/a vidí
/tu hloubku/tichá síla, otevírání/nic nečrtá/dává....../strážce tradice/Jane Briggs Wass/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/historie je jako tapisérie/a země jako stav na tkaní /každá skála. každý obtok/leštěný
/strašlivý záliv/mé myšlení/které mluví/když to slyším/mé hřmění smrti/když to vidím/
/bytost a věci/je možné slyšet a vidět/vstupte a projděte se/aby se vypařili jako mlha/

Ostrov Haida leží proti pobřeží Britské Kolumbie..a místní entita žijící na ostrově byla proslula svými loděmi a občasnými výpady na pobřeží, kde žili příslušníci kmene náčelníka Georga..Pobřežní kmeny se vyznačují svými totémy (majitel domu měl znamení, které náleželo jeho klanu (rodině), lodě, které jim umožnilo lovit na moři
a pobřeží, byli umělci při práci se dřevem....(klan: Havrana, Velryby, Orla)

Pietro78
10.12.2020 5 z 5

...slová v tejto knihe sú ako med... sladké,silné, liečivé,ale občas po nich aj škriabe v krku...koncentrovaná sila úcty k životu,smútok a zároveň hlboké porozumenie so všetkým čo tohto skromného a citlivého človeka a jeho národ v živote stretlo,láska k ľuďom a hlavne k prírode...za krátku chvíľku čítania som dostal veľkú dávku hĺbania,ďakujem....krásna knížka

pajaroh
10.07.2017 4 z 5

Krásné, moudré a smutné, jak už to u těchto indiánských textů o ztrátě ticha, prostoru a úcty bývá. Mrzí mě, že se u nás vydávají pouze fragmenty původních textů a proslovů, kniha by klidně mohla být 4x delší a působila by uceleněji.

Indiáni vzpomínky

Autorovy knížky