Posedlost

Posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223290/bmid_posedlost-yG2-223290.jpg 3 94 29

V posledním ročníku Akademie svaté Jany v Danversu v Massachusetts to pořádně vře. Studentky se připravují na pohovory na vysoké školy, soupeří o to, která z nich skončí jako nejlepší absolventka ročníku, prožívají první lásky. Všichni očekávají, že dívky velký tlak zvládnou. Jenže se mýlí. Nekorunovaná školní královna se uprostřed hodiny zhroutí s podivnými křečemi a tikem. Lékařská záhada. Nemoc se ale vzápětí rozšíří a brzy už začíná stejnými symptomy trpět stále víc studentek exkluzivní dívčí střední školy. Mají křeče, ztrácejí vlasy, dostávají prudké záchvaty kašle. Školu svaté Anny zachvátí panika, šíří se klepy a dohady, propuká hysterie. Případu se brzy chytnou média a vypuká horečnatá snaha odhalit příčinu potíží studentek. Může za to očkování? Znečištění životního prostředí? Stres? Nebo to snad dívky jen předstírají? Jedině Colleen, která pracuje na zvláštním projektu o čarodějnických procesech v Salemu, si uvědomuje zvláštní shodu okolností. Jejich město se kdysi dávno jmenovalo Salem, a už před třemi sty lety tu skupina děvčat trpěla podobnými příznaky...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Conversion , 2014

Anonymka1
20.03.2016 3 z 5

Kniha byla chvílemi napínavá a chvílemi nudná!! Děj byl celkem zdlouhavý, ale s překvapivým koncem. Jinak se mi kniha nelíbila.

KatnissLavender
08.02.2016 3 z 5

Tato kniha nebyla špatná, ale pro mne osobně byla malým zklamáním. Téma čarodějnictví mne vždy přitahovalo a fascinovalo a právě proto mne mrzí, že z toho autorka nedokázala vytěžit víc. Knize by rozhodně prospělo výrazné proškrtání...

bookcase
04.12.2015 4 z 5

Hodně zajímavé téma zpracované pro teenagery.

petrzel
18.11.2015 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila jen byl ten příběh ze současnosti trochu nudnější a pořád dokola. Myslím,že se k ní už vracet určitě nebudu.

Zula98
14.11.2015

Právě tuto úžastnou knihu čtu. Mám moc ráda téma čarodějnic a tady je to úžasně spracované. Téma čarodějnic je mi také velmi blízké, protože jsem podle jedné pojmenovamá

LenieCup
20.08.2015

Uplne uzasna knizka lepsi jsem necetla

Peace
17.02.2015 3 z 5

"Ten soudce, který tě soudí, zasedá ve tvém srdci."

Na knihu jsem se těšila, protože toto téma mě zajímá a baví. Po prokousání se tímto cvalíkem, musím však s politováním říct, že jsem zklamaná.
Myšlenka - výborná. Zpracování - rozvleklé a nedotažené. Přijde mi, jako by kniha ani neprošla korekturou - obsahuje množství školáckých překlepů a je zbytečně, opravdu hodně zbytečně obsáhlá.
Obsažnost je však myšlena v ne zcela důležitých věcech, protože pokud knihu začnete číst - jako já - právě kvůli tématu čarodějnictví, asi vás docela naštve, že se tento termín poprvé objeví až někde na dvousté straně (konkrétně na straně 217 :o))

cervena.krvinka
04.01.2015 3 z 5

Autorka pracuje se dvěma liniemi vyprávění, přičemž ta historická mi ve výsledku přišla lepší než současný příběh. Během čtení mě sice "mezihry" štvaly tím, jak vždycky skočily do napínavé části, ale nakonec byl tento příběh lépe podaný a zajímavější. Coleenina linka je pomalejší, táhne se, situace se podobají. Historická plyne rychle, působí věrohodně. Hledání paralel mezi současností a minulostí je poutavé téma, ale nějak to tu nevyšlo. Zajímalo by mě, jak by příběhy působily samostatně nebo jinak řazené.
V knize se taky objevuje příliš mnoho drobných nedostatků, jako jsou překlepy a různé nedomyšlenosti ("Nikdy Procterovy nejmenovala," je řečeno o postavě, která v následujícím odstavci vysloví jméno paní Procterové). Zbytečně to snižuje celkový dojem

mmmisulka.r
29.12.2014 2 z 5

Dle mého názoru skvělé téma, jen nudně podané... :-(
Nevím, prostě mě to moc neoslovilo a do čtení jsem se musela nutit. Přitom by to mohl být skvělý námět na výbornou knihu. Hodnotím pouze 2*