Posádka lodi Mekong

Vědeckofantastický román o úspěšném úsilí mladých sovětských vědců rozluštit otázku prostupnosti. Jeho východiskem je nález záhadného nože, jejž v dávné minulosti, v době Petra Velikého, získal v Indii ruský důstojník, a jenž bez odporu proniká všemožnými látkami různými směry, kromě jednoho, přesně vertikálního.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29175/posadka-lodi-mekong-29175.jpg 31
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Svět sovětů

Ekipaž Mekonga

Kniha Posádka lodi Mekong

MaxQ
31.12.2019

Tak jsem to teda přelouskal, ale nakonec hodnotím mírně kladně. Především za to, že se to vůbec dalo číst a za prostředí. Jinak je to celkem blbost, socialistická sci-fi o mladých inženýrech, kteří sní o tom, že povedou ropu v Kaspickém moři bez potrubí, jen tak pomocí povrchového napětí. Klíč k této technologii najdou v 300 let starém příběhu z Indie. Ten je v knize citován celý a naštěstí patří k tomu lepšímu v ději. Do toho se míchají špióni, zloději, pašeráci narkotik a zažijeme i pár kapitol ztroskotání na pustém ostrově.
Co říci závěrem? Buďme rádi, že se sověti k podobné technologii nedostali. Je mi jasné, jak by teď Kaspické moře vypadalo.

Autoři knihy

Isaj Borisovič Lukoďjanov