Porodní bába z Benátek

Porodní bába z Benátek https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230536/bmid_porodni-baba-z-benatek-qWm-230536.jpg 4 168 59

Porodní bába série

Píše se rok 1575 a Hanna je i přes své mládí nejvyhlášenější porodní bábou v Benátkách. Mohla by si šťastně žít, jenže jejího milovaného manžela zajali na obchodní plavbě a drží ho na Maltě jako otroka. Hanna tajně používá při porodech svůj vlastní vynález, „porodní lžíce“. Taková pomůcka není povolena, a proto je to velmi nebezpečné. Jednoho dne se Hanně naskytne příležitost získat dost peněz, takže by mohla svého Izáka vykoupit. Kvůli tomu však musí podstoupit strašlivé riziko, ohrožující nejen ji samotnou, ale celé ghetto. A netuší, že zanedlouho se ocitne ve víru dramatických událostí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Midwife of Venice , 2011

perpe2a
05.07.2016 4 z 5

romantická oddechovka, zajímavé téma, dobře se čte a celkem rychle, jsem zvědavá na druhý díl

orinka3
11.06.2016 2 z 5

Ad Cecetka - se ságou od Ebertové se to nedá srovnat, ta je o tři koňské délky lepší!

orinka3
11.06.2016 2 z 5

Jednoduchá a velice čtivá pohádka pro ženy. Zajímavé téma, romantické prostředí. Až příliš mnoho šťastných náhod.

cecetka
09.06.2016 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Celý ten příběh mi přišel hodně naivní a nepravděpodobný. Další díly číst nebudu. Doufám, že série od Ebertové bude zajímavější.

Rodaw
15.05.2016 4 z 5

Mně se tato knížka moc líbila :-) Dobrodružné, historické a romantické čtení. Pro mě velice příjemná oddechovka a MOC se těším na další díl!:)

Dymond
14.05.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha

angelice
04.04.2016 odpad!

Knihu jsem si přečetla jen proto, abych si potvrdila, že se z ní vyklube tak hloupý příběh, jak jsem vycítila už když mi byl darován. Netrpím na přecitlivělost, nicméně detaily porodu, který se nezdařil a porodní bába tak musí miminko v matce rozřezat, byly moc. Takže kniha mi zajistila asi jen nevolnost a zabité dopoledne.

Kalina
16.03.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Děj mà spád. Přestože jde o romantiku, nemá příběh místa, kde se dlouhosáhle popisuje cosi co přidá knize pouze stránky. Uvidíme co přinese druhý díl.

Selinute
14.03.2016 3 z 5

Příjemné oddechové počtení s romantickými zápletkami.

ppetaa27
07.03.2016 4 z 5

Libila se. I kdyz jsem cekala vic porodu, tak knizka nezklamala. Zajimavy dej, ktery nuti cist porad dal.

alexis818
14.02.2016 4 z 5

Hezká,nenáročná četba,docela se těším na další díl.

zuzana2599
08.02.2016 4 z 5

Benátky v 16. století a hlavní hrdinka mladá židovská porodní bába Hanna... Útlá, nenáročná, oddechová knížka s dobrou a napínavou zápletkou.

evasamankova
02.02.2016 3 z 5

Hodně nenáročná oddechovka. Nic, co by zacházelo jakýmkoliv způsobem více do hloubky, ať už v historii, nebo postavách. Autorka to vyvažuje akcí, ale přeci jen např. s Porodní bábou od S. Ebertové to přirovnání nesnese.

housenka007
27.01.2016 3 z 5

Oddechová knížka ke kávě. Nikoho neurazí, ale taky ve vás nic nezanechá.

efinka
15.01.2016

Kniha se mi libila, tema bylo zajimave a nekdy i poucne ohledne rozdilu v nabozenstvi mezi zidy a krestany. Pěkne byla popsana i doba, ve ktere se pribeh odehrava a prechody z jedne kapitoly do druhe byly fakt napinave, ALE zakonceni příběhu mi prislo velice rychle s happy endem na konec :) Kniha ma celkem malo stran, takze je citelna, ale myslim si, ze kdyby mela stranek vice, mohl by byt dej vice propracovan. Jsou knihy, ktere si prectu a smyslim o nich jeste dalsi dny, coz se o teto nedalo říct.Tato kniha mi prisla odpocinkova, prijemne se cetla, ale opet bych si ji nepřečetla.

alnahu
15.01.2016 5 z 5

Příběh se odehrává v Benátkách , v době moru a velké chudoby. Židovka Hannah –porodní bába ,která je sama neplodná .Pomůže zdejšímu hraběti a jeho nemocné manželce , i když jsou to křesťané , při porodu jejich syna. Což bylo v tu dobu neslýchané. Hannah na toto přistoupila aby mohla za peníze , které dostane , vykoupit svého manžela z otroctví. Co vše se v tomto opravdu napínavém příběhu ,plným intrik, ještě uděje se dočtete v této knize. Je opravdu velmi napínavá a čtivá a musíte číst a číst. Knihu doporučuji.

Pokus-omyl
11.01.2016 5 z 5

Úžasné, nejde přestat číst.

labupor
01.01.2016

Netrpělivě budu vyhlížet vydání 2.dílu - Porodní bába z harému, kterou připravuje nakladatelství Ikar pro letošní rok:-)

milunka21
11.12.2015 5 z 5

Skvělá,napínavá a tak čtivá.Knihu jsem dala na dvakrát protože jsem prostě musela vědět jak to dopadne :-)