Porodní bába z Benátek

Porodní bába z Benátek https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230536/bmid_porodni-baba-z-benatek-qWm-230536.jpg 4 168 59

Porodní bába série

Píše se rok 1575 a Hanna je i přes své mládí nejvyhlášenější porodní bábou v Benátkách. Mohla by si šťastně žít, jenže jejího milovaného manžela zajali na obchodní plavbě a drží ho na Maltě jako otroka. Hanna tajně používá při porodech svůj vlastní vynález, „porodní lžíce“. Taková pomůcka není povolena, a proto je to velmi nebezpečné. Jednoho dne se Hanně naskytne příležitost získat dost peněz, takže by mohla svého Izáka vykoupit. Kvůli tomu však musí podstoupit strašlivé riziko, ohrožující nejen ji samotnou, ale celé ghetto. A netuší, že zanedlouho se ocitne ve víru dramatických událostí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Midwife of Venice , 2011

erinka077
28.08.2017

Tzv. dámské čtení, člověk začne číst a za chvilku je přečteno. Doporučuji

Knižní střípky
26.06.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, ale asi není pro čtenářky rozmazlené Porodními bábami od spisovatelky Harmanové. Zde je v celé knize popsán pouze jeden porod, název je tudíž zavádějící. Pár historických zajímavostí z porodnictví se zde sice dozvíme, mimochodem jsou teda docela dost drsné, ale kniha je směřována opravdu spíše na osobní život a peripetie Židovky Hanny.

DasaN
12.06.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale žádný zázrak to není. Na začátku to vypadalo docela slibně, ale pak se to nějak zvrtlo a už to prostě nebylo ono. Oceňuji nápad zařadit do příběhu porodnické kleště.

ritz
09.05.2017 5 z 5

Pěkné, čtivé, zajímavé...

Aaloha
21.04.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení, romantika, napětí, knížka se hezky čte, spokojenost.

Atuin
23.02.2017 2 z 5

Tato kniha by mohl být pěkný historický románek, ale bohužel se nese ve stejném duchu jako autorčina poznámka na konci. Chtělo by to více práce, potom by se i na tak malém prostoru dalo ledaccos říct, ať už na téma láska, nebo lékařství v té době či náboženství. Jako nenáročná literatura palec nahoru, jako historický román ploché, nevyvážené a i zde natahované. Sem tam jsou tam výraznějsí místa, taková by se však patřila celé knize. Je to opravdu napsané nápadité tak jak autorka popisuje na konci, že ji to napadlo když se procházela v Itálii a představovala si. Po tomto doslovu si klidně přečtu i druhý díl, protože už vím co od toho neočekávat. 3,5/5

Princezna22
05.02.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Není to nic náročného. Velice zajímavá kniha. Už se chystám na druhý díl. Hana je moc sympatická. A její příběh v této knize stojí určitě za přečtení. Je to trošku jiný pohled na židy a židovské geta.

Ivanule
10.01.2017 3 z 5

Krásný,oddechový,čtivý příběh o porodních bábách v židovském ghettu v Benátkách a křesťanech,o jejich netoleranci vůči sobě,kdy nesměla židovka rodit děti křesťance atd.

limetka2008
02.11.2016 3 z 5

Čtivý příběh pro toho, kdo má rád dobrodružnou literaturu. Žádná perla, ale ani propadák. Do druhého dílu nejdu.

amanek
01.11.2016 4 z 5

Čtivé. Taková červená knihovna.

kob
30.10.2016 4 z 5

Napínavá, přečtená za dva večery.

likaf
13.10.2016 5 z 5

Četla se velmi dobře. Ze začátku trošku zdlouhavé, ale jak se děj rozběhl, bylo přečtení otázkou jednoho dne. Chystám se na druhý díl.

Petra17
11.10.2016 5 z 5

Zajímavý, napínavý příběh, který vás lehce vtáhne do děje, baví vás a je nesmírně čtivý, za mě ano :)

sabca
28.09.2016 4 z 5

Knížka byla celkem pěkná, dobře se četla, ale něco tomu chybělo.

katerina9455
11.09.2016 3 z 5

Knížka měla zajímavý námět, dobře se četla. Tak do poloviny super i po obsahové stránce, ale potom mi to přišlo hrozně uspěchané, předvídatelné a konec docelala rychle a moc dobře zakončený. Celkově příjemné čtení, ale nijak mě nenadchlo.

mirunda
14.08.2016 4 z 5

Dobře a rychle se to četlo. Příběh hezký, ale spíš jsem zvědavá co bude v díle druhém.

Phewell
07.08.2016 2 z 5

Souhlasím se Smiragl, druhý díl je pro mě poutavější a zajímavější. Od knihy jsem čekala více porodní akce a praxe :-) Děj mě místy nudil a musela jsem se do čtení nutit. Hlavní hrdinka mi byla sympatická
(i její vztah s Izákem) a také kladně hodnotím popis křesťansko-židovského soužití.

Smiragl
30.07.2016 2 z 5

na to, jak lákavá mi tahle knížka původně přišla, mě teda dost zklamala. Myslím, že příběh má docela velký potenciál, ale celkově to bylo nemastné neslané. Do čtení jsem se chvílemi musela i nutit, což se mi obvykle nestává.

levánoha
12.07.2016 2 z 5

Jak už bylo řečeno, je to spíš pohádka se šťastným koncem, plná šťastných náhod. Ten konec na mě už byl ale fakt moc silné kafe, když se po tak dlouhé době oba setkají zrovna ve stejný den, kdy hlavní hrdinka připlová a on se chystá odplout. Pro mě ztáta času....

prochajda
10.07.2016 4 z 5

Příjemná oddechovka, dobře se četlo, nechybělo napětí i romantika. Přečtu si pokračování.