Poppy Mayberryová: Narodená v pondelok

Poppy Mayberryová: Narodená v pondelok https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358320/mid_poppy-mayberryova-narodena-v-pondel-Yum-358320.jpg 4 92 37

Predstavte si, že by váš učiteľ dokázal čítať myšlienky len preto, že sa narodil vo štvrtok a váš spolužiak vedel vrátiť čas, pretože sa narodil v stredu. Trochu šialené, čo poviete? Lenže v meste Nova je to úplne normálne! Poppy Mayberryová by mala vedieť premiestňovať predmety z miesta na miesto len silou svojej vôle, narodila sa totiž v pondelok. Jej schopnosti sú však chabé, takže je viac ako pravdepodobné, že keď bude presúvať tanier so špagetami, neskončí na stole, ale na niečej hlave. Preto má ísť Poppy do letnej školy, aby svoje nadanie zdokonalila. Na rovnaké miesto, bohužiaľ, pošlú aj jej úhlavnú nepriateľku, dokonalú Ellie Prestonovú. Prečo sa len Poppy nenarodila v piatok? To by dokázala ľahko zmiznúť...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (SK)

Poppy Mayberry, The Monday , 2016

Olga980
17.04.2020 5 z 5

Díky výzvě jsem četla a ke konci mě chytla tak, že vážně uvažuji o přečtení dalšího dílu :)

broskev28
17.04.2020 3 z 5

Tak to já mám smůlu, protože jsem narozená v neděli. A to mi vždycky říkali, že nedělňátka jsou šťastné děti!!!
Ale jinak si nestěžuju - nápad se mi líbil, vlastní příběh v zásadě taky, ale ten překlad! Na svém pracovišti, ve škole, denně - tedy pokud není stav nouze - komunikuju třeba s páťačkami, ale slova typu "Fujky, to je ale nechuťárna!" jsem naštěstí nikdy nezaslechla; možná si je děvčata jenom myslí, a jelikož nejsem čtvrtek . . .
Dobrá, ale co spojení "musela jsem do ošetřovny"? Jako pravidelná účastnice letních táborů jsem chodila vždy jen na ošetřovnu (a to velmi často, neb jsem nešika). Ale chodí se do nemocnice, tak proč ne do ošetřovny, beru, i když nerada.
Kopec zvratek (= nádivka ke krocanovi pro ty, kdož nejsou v obraze) pak měl za následek další nesouhlasné zamračení. Ovšem nejvíc mě vytočila věta "Její jedovatou poznámku jsem odignorovala."! Na rozdíl ode mne, jelikož tohle já opravdu ignorovat nedokážu.
Takže bijte si mě, tlucte si mě, ale tohle v knížkách nenechávejte, milí překladatelé (případně korektoři, jsou-li ve Fragmentu vůbec nějací zaměstnáni).
P.S. A je to jasné: kdo se narodil v neděli, ten je netolerantní hnidopich, který závidí těm šťastnějším, obdařeným!

Kristyna95
16.04.2020 5 z 5

Jsem vážně ráda, že mě Čtenářská výzva pošťouchla k přečtení této milé a ke konci i opravdu napínavé knížky. Moc se mi líbí ta nenápadná návaznost na další díl,který si rozhodně hodlám přečíst. A to i přesto, že jsem sice Pátek, ale narozen o půl 3 odpoledne, takže (malý spoil) schopnost navíc by z toho stejně nekápla.

Kate18
16.02.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy a rozhodně nelituji. Až na konci jsem zjistila, že paní spisovatelka je vlastně učitelkou angličtiny. Takže vlastně psala téměř o běžných dnech ve škole. Kamarádky, které se najednou přestanou bavit a obě jsou poslané do letní školy. Tam jak naschvál skončí spolu na pokoji i ve skupině, takže jsou spolu téměř pořád. To by jim mohlo pomoci vyřešit jejich spory. Navíc je čeká nelehký test. Musí spolupracovat také s kluky, kteří se do nich zakoukají. To nesmí chybět snad v žádném podobném příběhu. Každý ze spolužáků má nějaké schopnosti, podle dne, kdy se narodil... To je vážně skvělý nápad. Já bych byla Čtvrtek!

annes
07.02.2020 5 z 5

Na začátku to bylo trochu klišé - s největší nepřítelkyní spolu na tu školu? To jako vážně? Ale nakonec se z toho vyklubalo příjemné čtení. Okurka je úplně nejvíc. Jsem docela zvědavá, jak bude dobrodružství pokračovat a hlavně jestli Poppy a Logan až vyrostou budou spolu.
Na konci knihy jsem se dočetla, že autorka je paní učitelka a všechno začalo dávat smysl :-D to školní prostředí, zlobivé děti, holky co se rozhádají atd. Řekla bych možná denní rutina při tomhle povolání.

heliiinka
29.01.2020 5 z 5

Mít 11 jako hlavní hrdinka, tak to miluju. Vlastně to miluju, i když mi je víc. Moc se mi líbí schopnosti podle dnů a celá zápletka. Jo byla trochu obvious, ale to kouzlo, kdy fiflena, co nosí růžovou, musí být nepochybně mrcha a pak se vyklube bezva kámoška. Chci takový jednoduchý svět zpátky. :D

Romanka40
11.01.2020 4 z 5

Fajn. Cetli jsme spolu s dcerou

Josh
11.01.2020 3 z 5

Poetický a sci-fi příběh v jednom, pro děti i pro dospělé, Některé pasáže lehce zdlouhavé, ale pro dětské čtenáře úplně v pohodě. Má to své tajemství až do konce, včetně možnosti pokračování.... Doufám, že bude, nebo už je :o)) Protože schopnosti podle dne narození to je nápad! Hned se jdu podívat na ten svůj den....

Dycko
27.12.2019 5 z 5

Krásná, milá knížka :) děj měl od začátku šmrnc. Žádné nudné pasáže. Bavila mě od začátku do konce...

HankaHail
08.01.2019 5 z 5

Vtipně a čtivě napsaná kniha se zajímavým tématem. Příběh je roztomilost sama. Při čtení jsem se musela neustále usmívat od ucha k uchu. Lépe jsem nový čtenářský rok ani nemohla zahájit.

LiLinka
24.12.2018 5 z 5

I když se jedná o fantasy knihu určenou primárně pro děti a dorost, rozhodně stojí za to ji zkusit otevřít v každém věku. Je to zajímavý příběh, u kterého si člověk oddychne. :)

hogo
28.10.2018 5 z 5

Já jsem rád, že tato kniha vyšla.
:-):-):-)

Unicorn_10
01.08.2018 5 z 5

Moc pěkný nápad se schopnostmi podle dní : )

aha
04.07.2018 5 z 5

Kniha je čtivá, zajímavá. Pátá hvězdička navíc za nápad.

elektralibro
14.05.2018 5 z 5

Konečně jiný nápad :-)... každý den jiné schopnosti proč pak by ne :-)

blackhorse
11.11.2017

Moc se mi líbil nápad ty schopnosti se dny!!!

SarahRoyalAss
17.09.2017 5 z 5

Opravdu není na škodu sáhnout po dětské knize. :)
Moc se mi líbil autorky nápad, mít schopnosti podle dne, kdy jsme se narodili. To se mi opravdu moc líbilo! :)