Popelka a další pohádky bratří Grimmů

Popelka a další pohádky bratří Grimmů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283844/mid_popelka-a-dalsi-pohadky-bratri-grim-Tnm-283844.png 3 3 1

Bratři Grimmové patří bezpochyby k nejslavnějším pohádkářům. Výbory z jejich pozoruhodného díla vycházejí pravidelně v mnoha nakladatelstvích po celém světě. Naše knížka, která přináší jejich nejznámější i méně známé pohádkové příběhy, je zajímavá především krásnými ilustracemi Markéty Prachatické. Tuto českou ilustrátorku proslavily zejména ilustrace ke Carrollově Alence v kraji divů, vyznamenané hlavní cenou na veletrhu dětské knihy v italské Bologni. Texty zahrnuté do výboru citlivě převyprávěla Melita Denková, o působivou grafickou úpravu se postaral David Dvořák.... celý text

marrie5227
25.11.2021 4 z 5

Některé pohádky jsem znala, jiné pro mne byly nové a bylo příjemné si ji konečně přečíst, protože jakožto dítěti mi ji maminka opravdu nečetla. :D
Každopádně se mi jedna z pohádek moc nelíbila a asi bych ji úplně nezařadila, proto ubírám jednu hvězdičku. Jinak moc pěkné ilustrace.