Hlídka smrti

V zoufalém pokusu přimět presidenta Roosevelta, aby se připojil k válečnému úsilí Británie, podnikl Churchill svůj nejodvážnější čin. Vydal se na jedné z nejmocnějších britských bitevních lodích The Prince of Wales ke břehům Kanady, aby se zde s americkým prezidentem tajně setkal. Musel tak překonat nebezpečné vody Atlantiku zamořené německými ponorkami a navíc, německá námořní výzvědná služba se o připravované schůzce dověděla a shromažďovala své ponorky k útoku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107178/hlidka-smrti-hRj-107178.jpg 4.230

Ponorky 2.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Baronet

Operation Deathwatch, 1985

Kniha Hlídka smrti

čef
08.08.2018

Na knihu zhlížím vlídně vědom si jejich technických slabin a přisprostlých komentářů - zas tak mi ani jedno nervy nerve. Spíše oceňuji snad ověřitelné informace o jednání mezi USA a GB před vstupem do 2. světové. Rovněž způsob boje U-botů je pro mne neodborníka uvěřitelný natolik, abych se necítil tahán za nos. Dobrodružné, válečné je pro mne jednoduše to pravé.

Boby17
02.08.2018

No tak to teda bylo slabé jak čaj. Začátek byl ještě dobrý (průjezd minovým polem), ale pak následovala velmi rozsáhlá a plně vybavená tajná základna na americkém kontinentu s ruskými zajatými ponorkáři. Tato základna pro celou smečku sic! měla dokonce vrata před každým z doků. A úplně všechno tam měly dopravit ponorky z Německa, včetně desítek ruských ponorkových specialistů. Kolik takových plaveb by se muselo uskutečnit, kolik cementu, ocelových armatur, speciálních montážních přístrojů a tak dále by museli Němci nepozorovaně přepravit? Jak se vejdou taková vrata nebo portálový jeřáb do ponorky? To je absolutní blbost! A pak se naší ponorce poštěstí mít jako na talířku Prince of Wales, dokonce na kotvách, takže splnění úkolu je na dosah. Místo toho stáhnou ocas mezi nohy a odplíží se do Německa, kde jim to všechno projde bez jakýchkoliv problémů. Dávám 2,4 hvězdy.

čekanka13
13.02.2014

Napínavé, skvěle napsané, od začátku až do konce. Krutost nesmyslné války a zbytečně zmařené mladé životy na obou stranách válečného konfliktu.

Donatello
02.01.2013

Nejde nefandit německým ponorkářům, proto lituji, že se jim nepovedlo potopit The Prince of Wales ani zlikvidovat Roosevelta při jednání :-(