Vlčí smečka

Leo Kessler, mistr válečného románu, provází čtenáře v tomto pětidílném románovém cyklu odyseou německé ponorky U-69 po nebezpečných evropských mořích, na nichž se odvážné posádky podmořských lodí pokoušejí oddálit konečný úder spojenců proti Říši. V roce 1944 se Christian Jungblutt, dvacetiletý nováček námořnictva, vydává na svou první velitelskou misi. Německé vrchní velení určilo boji zocelenou a statečnou posádku ponorky U-69 k provedení téměř nemožného úkolu – napadnout domovskou základnu britské flotily ve Scapa Flow. Tak se začala zrodit sláva této ponorky a jejího kapitána. Úvodní román pětidílného cyklu U-69...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103084/vlci-smecka-cPy-103084.jpg 4.427

Ponorka U-69 1.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Baronet

The Wolf Pack, 1985

Kniha Vlčí smečka

Boby17
17.01.2018

Výborná knížka, úplně jsem se viděl na palubě. Autorovi se výtečně podařilo vystihnout vztahy mezi členy posádky ponorky, popisované bojové akce byly popsány strhujícím způsobem. Takže za mě pět hvězd.

technik1965
10.07.2017

Iné som od autora ani neočakával.

Kačudovič
24.06.2013

Ponorky mají své specifické prostředí, ke kterému se mnohdy nedokáží přiblížit klasické příběhy z fronty. Už jen ta klaustrofobická úzkost na dně oceánu uvnitř poškozené "plechové rakve" budiž toho důkazem. Jinak, co se týče místního dua Frenssen a Maydag - kdo četl Leovu sérii SS Wotan, jistě jej napadne nápadná podobnost mezi tamními specialisty Schulzem a Matzem. Že by příbuzní? :-)

Donatello
02.01.2013

Nebýt jejich kapitána, ponorka by dávno ležela na dně mnohem dříve... a zemřelo by mnohem více námořníků, což je zbytečné