Ponorková válka

Ponorková válka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337180/bmid_ponorkova-valka-uTp-337180.jpg 5 3 2

Monografie pojednává o historii americké ponorkové špionáže v průběhu 2. poloviny 20. století.

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Rybka Publishers

Blind Man´s Bluff - The Untold Story of American Submarine Espionage , 1998

ondrej.b
03.09.2022 4 z 5

Zajímavé čtení o ponorkách v době Studené války. Není to jen obyčejně psáno suchou literaturou faktu, ale místy se to čte jako román. Dnes kniha trochu ztrácí díky svému stáří, jistě by se našly i nové věci v archivech, ale celkově stojí za přečtení.

Perseus
15.06.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která popisuje nejzásadnější špionážní ponorkové operace, nehody amerických ponorek a taktéž příběhy ponorek pro ,,zvláštní,, účely. Jsou zde popsány příběhy jednotlivých poválečných ponorek, které byly vysílány k sovětských břehům aby sbíraly informace o základnách, dále sledování nových typů sovětských ponorek na moři, operace v Ochotském a Bárencově moři při odposlechu podmořských kabelů, tajné programy na vývoj, přestavby a používání speciálních ponorek pro velké hloubky a mnoho dalšího. Taktéž je zmíněna i operace na vyzdvižení sovětské ponorky K-129 či vyšetřování ztráty americké ponorky USS Scorpion.
Celkově se mi kniha velmi líbila a mohu jen doporučit každému, kdo se zajímá o studenou válku na moři.

špionáž ponorky studená válka

Autorovy knížky