Ponorka

Ponorka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40455/bmid_ponorka-BKr-40455.jpg 4 218 33

Katastrofy série

Kniha popisuje v té době aktuální tématiku - ohrožení světa atomovou zbraní. Členové posádky atomové ponorky jsou vmanipulování do situace, kdy si mají myslet, že každou chvíli vypukne III. světová válka. Ovšem hazardní plány generálů přestanou být realitou v okamžiku, kdy se ponorka stává neovladatelnou z pobřežních stanovišť a je řízena zvnitřku ponorky. A sáhnout na knoflík pro odpálení hlavic je tak jednoduché.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Svoboda

Gold Crew, The , 1980

Atanone
14.05.2017 5 z 5

na začátku mě to vcuclo a na konci vyplivlo

spdb
07.01.2017 4 z 5

Je to napínavé. Je to gradující. Je tam plno politiky a machinací. Je to předvídatelné. Je tam konec co mě neuspokojil.

MaxQ
13.06.2016 4 z 5

Další katastrofický příběh, tentokrát na téma jak začít třetí světovou válku z ponorky. Příběh je mírně na hraně, opravdu je tam moc náhod, ale ona skutečnost je kolikrát ještě neuvěřitelnější. Délka knihy je taky na hraně, ale protože se čte skoro sama, tak rozhodně doporučuju.

karlo
12.01.2016 4 z 5

Válečná uvěřitelná fikce studené války; dlouho si mi pletly jména postav; v příběhu je dost náhod a nešťastných souběhů událostí; jinak ale parádní, napínavé, burcující. Spíše delší, akční; pro lidi kterým, nevadí válečná tématika. (hodnotím audioknihu)

Dera
16.11.2014 3 z 5

Válečná fikce, která se kdykoliv mohla stát realitou hlavně v době studené války.

tlapička
02.09.2014 3 z 5

Velice pěkně psané a taky poučné

Ječmínek
15.07.2014 5 z 5

To nejlepší pro příznivce akčních a napínavých knih. Některé příběhy, odehrávající se v ponorkách, bývají nudné a takové stísněné, ale tenhle je velmi čtivý.

keduler
15.10.2013 5 z 5

I když je tato kniha psána jako fikce, tak jasně čtenáři říká, že pokud se budou rodit lidé jako byl Hitler, Stalin, Mao Ce-tung a další, nebo třeba jako v případě knihy Caleb Warden. A tito lidé si dokáží zbudovat patřičnou podporu, tak budeme ohledně válečného konfliktu, který se může rozšířit po celém světě, stát neustále na pomyslném okraji srázu a stačí opravdu jeden jediný malý krůček a jsme v tom naplno!
Jinak kniha je velice čtivá a čím víc a více se člověk propracovává k jejímu závěru, tím je více napínavá a strhující.

fialka voňavá
10.06.2013 4 z 5

(SPOILER) Tento thriller nás zavádí na pokraj 3.tí svět. války. Členové posádky nejničivější ponorky světa s názvem Aljaška jsou vehnáni do situace, kdy si mají myslet, že během jejich plavby vypukla 3.svět. válka. Román nás seznamuje se soukr. životem členů ponorky. Děj je velice napínavý a kniha určitě stojí za přečtení.

evickakyticka
23.11.2012 3 z 5

Asi to nebylo to pravé čtení pro mně, ale knihu jsem dočetla. Nenudila jsem se, ale ani jsem nebyla napnutá jako struna. Celou dobu jsem měla mírný zmatek v postavách.

růža
07.11.2012 5 z 5

Vynikající katastrofický román. Hrozba 3. světové války.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Moralizující memento na téma válečné hrozby.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Špatně vymyšlené, utajené cvičení v kombinaci s hloupostí, chamtivostí a arogancí - typické pro autory fyzika a novináře.

paranoia

Autoři knihy