Pomsta

Pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3304/pomsta-vikend-3304.jpg 3 13 4

Stáváte se svědky napínavého příběhu, thrilleru o touze po pomstě a všudypřítomném násilí v našem životě, příběhu dvou mužů, Ethana a Dwighta, do jejichž životů zasáhla nečekaná smrt. Rodinná oslava skončí tragédií, neznámý muž nezvládne zatáčku, smrtelně zraní Ethanova syna a zbaběle ujede. Pod tíhou událostí se Ethanovi rozpadá celý jeho dosavadní život. A jak se zdá, policie nedělá vůbec nic, aby vraha dopadla! Dwight je právník a otec desetiletého Sama. Styk s ním mu soud po rozvodu omezil jen na neděle. Ani z toho Samova matka moc velkou radost nemá. A to se jednoho dne syn vrátí potlučený. Prý s tátou přejeli velkého psa …... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

Reservation road

konicekbily
11.05.2020 3 z 5

Omylem jsem v naší knihovně šáhl po této knize s poutavým názvem. Byla to skutečná "Pomsta" na čtenáři. Není to nic světoborného, dávám průměr, doporučuji, abyste četli něco jiného.

Katri
23.04.2020 3 z 5

Ke knížce jsem se dostala náhodou, protože tenhle žánr běžně nečtu. Ale že by mě příběh nějak oslovil, to se říct nedá. Tragédie, popisy zoufalství a zdrcení zkrátka není nic, co bych chtěla dobrovolně číst. Také název knihy ve mně evokoval představu o něčem zcela jiném. Ačkoliv byl příběh svým způsobem zajímavý a vyprávěl o nešťastné situaci, která může kohokoli z nás kdykoli potkat, jsem ráda, že už jsem jej dočetla, neboť z takovýchto textů nemám úplně nejlepší pocit. Přestože ke mně popisované emoce úplně nedolétly, měla jsem z knihy takovou "zdrblou náladu."
K dobru ale musím příběhu přičíst fakt, že po stylistické stránce se knížka pěkně čte. Styl psaní je příjemný, ničím moc nerušený.
Kdybych to měla shrnout, hodnotila bych Pomstu jako takový průměr.

čef
27.02.2016 3 z 5

Asi mi chybí alespoň nějaká podobná zkušenost nebo za to může moje chabá představivost, ale tento příběh smrti syna při nehodě mi připadá příliš konvenční a v ničem originální, neobsahující tedy lautr nic na co bych si za půl roku vzpomněl.
Snad se najdou čtenáři, kteří se dokáží dojmout nad popsanými emocemi, mně se to tedy vůbec nepovedlo, docela jsem se nudil a to by se při čtení thrilleru stávat asi nemělo.

Irika
09.09.2015 4 z 5

Trochu mě odrazovalo nízké hodnocení knihy, ale nevím, čím si ho zasloužila. Je to napínavý , lehce psychologický thriller, srozumitelně vyprávěný z pohledů hlavních hrdinů. Je to příběh, který se může stát každému z nás, vyprávění o tom, jak se nám může z minuty na minutu změnit život. Název Pomsta je trochu zavádějící, protože o pomstu ve skutečnosti ani tak nejde, ale nelituji, že jsem po knížce sáhla - lepší průměr.

zfilmováno rodina pomsta dopravní nehody

John Burnham Schwartz
americká, 1965