Pomáda

Pomáda https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219569/bmid_pomada-PtF-219569.jpg 4 25 9

Jim Jacobs a Warren Casey stvořili muzikál a dali mu jednoduché jméno Pomáda.Právě zásluhou Pomády se John Travolta v roli frajírka Dannyho stal doslova přes noc idolem statisíců dívek a Olivia Newton-Jonh ztvárňující roli něžné naivky Sandy, královnou mnoha klučičích snů..... Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

Grease , 1998

Kontryhelka
09.06.2023 odpad!

Kniha ani film mně absolutně nezaujaly a přišlo mi všechno děsně uhozené. Asi moc přeamerikanizované a hodně pohádkové. Nic extra, co by stálo za další komentář. Jistě má film i kniha své velké nadšence a obdivovatele, nikomu nic neberu, ale já se v tom prostě nenašla.

maryzka
22.01.2023 2 z 5

Asi to není můj šálek kávy, ale film mě nějak nezaujal, pouze se mi líbili asi dvě písničky a taneční kreace, jinak asi ne. Ale kniha byla zajímavá, dokonce i fotografie, tak dobrý.

georginaa
30.08.2021 5 z 5

Ta doba byla úplně skvělá. Prožívali jsme to na diskotékách, napodobovali taneční kreace a prostě to bylo úžasný. Když jsem viděla tuto knihu byla jsem nadšená, že u nás vyšla. Nejen že se dobře čte, ale známé postavy z filmu tomu dodávají šmrnc.

Filatov
12.07.2019 3 z 5

Film byl podle mého lepší, než kniha, ale i tak jde o dobrou letní oddechovku se známým příběhem.

petra3242
03.06.2016 3 z 5

Osobně mám raději film. Na knize mi neseděl styl vypravěče.

čohynka
20.05.2013 5 z 5

Super film a super knížka..

nikytinek
02.04.2013 5 z 5

Miluji film a miluji i knihu!

Klarineta
03.03.2013 5 z 5

Asi každý zná nesmrtelný (můj oblíbený) film Pomáda. Vypravěčem knížky je Dannyho kamarád z party a ačkoliv znám film nazpaměť, knížka si ještě trochu příběh rozšířila. Dovolím si jeden citát z knížky, který se mi velmi líbil. Sandy mluví k Dannymu: "Tys mi zase popletl hlavu, podrazil nohu, natáhl ruku, teď je to v suchu."

analyticka
15.08.2012 5 z 5

Narazila jsem na tuto knihu v Levných knihách. A hned jsem si ji musela koupit. Muzikál Pomádu jsem milovala už jako malá holka, Travolta je tam neskutečně krásnej :) A toto je vlastně přepis toho slavného muzikálu.....Hezky se to čte a člověk si hezky zavzpomíná :)

zfilmováno

Autorovy knížky