Pollyanna

Pollyanna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33076/pollyanna-33076.jpg 5 236 50

Pollyanna série

Osiřelá Pollyanna se po smrti rodičů přistěhuje k bohaté, ale protivné tetě, která ji chce vychovávat pomocí přísných trestů a hladovění. Pollyanna se však od svého tatínka naučila „hře na štěstí“, s jejíž pomocí na každé situaci vidí něco, z čeho může mít radost. Brzy do této hry zasvětí i své okolí a daří se jí dodat chuť do života hádavým sousedkám, nakvašeným starým mládencům, a dlouho jí nedokáže vzdorovat ani přísná teta. Pak však Pollyannu osud podrobí těžké zkoušce...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Pollyanna , 1913

Whisky
18.03.2018 5 z 5

Opravdu krásná knížka,skoro bych jí zařadila mezi povinnou literaturu.A doporučila bych jí i místo haldy motivační literatury řešících osobní štěstí a vzájemné porozumění.Jednoduše a prostě - z čeho máte zrovna radost :- )?

Jája92
10.02.2018 4 z 5

Knihu jsem kdysi dostala , nemyslela jsem si, že by mě zaujala, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena.

Clara del Valle
24.01.2018 5 z 5

Tato kniha by mohla být předepisována jako antidepresivum.

Lessana
17.01.2018 5 z 5

Hoci sujet príbehu (osirotené radostné dievčatko, ktoré sa ocitne u prísnych príbuzných a svojou prirodzenou veselou povahou, prostorekosťou a čistotou charakteru i duše popri rôznych milých dobrodružstvách roztopí ľady vo vzťahoch vôkol) nájdeme v niekoľkých knižných spracovaniach (Tajomná záhrada, Anna zo Zeleného domu atď.), je to vždy nádherne kúzelné čítanie, ktoré zahreje pri srdci a zaručene obšťastní po dobrom pocite bažiacich čitateľov :). V tomto vydaní (1993) navyše oceňujem spôsob ilustrácie, nikde som sa s podobným nestretla (ilustrácií je toľko, koľko je postáv na obrázku na obálke knihy - celej, pričom každá ilustrácia je len obrysom pôvodného obrázka a "vymaľovaný" je len ten, koho sa tá-ktorá kapitola týka), prichodí mi to veľmi nápadité :).

Chesterton
13.12.2017 4 z 5

Skvělá kniha na počínající deprese dnešních dnů a únavu z bezduchého konzumismu. V dětství jsem ji úplně nedala (asi špatný věk a konkurence Káji Maříka :), ale v době dětství synů jsem si ji zopákla, viděla film a pochopila, co se mi v ní mamka pokoušela nabídnout :))

Analady
24.09.2017 3 z 5

Milá kniha, která vás přenese do jiného světa, než jaký žijeme dnes. Pollyanna je milá, bezprostřední, otevřená dívka a tím si získává všechny kolem.

Gabča218
14.07.2017

Knížka byla úžasná doporučuju.

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Rozhodně si to přečtěte! Moc hezká kniha.

Ivet7
09.05.2016 5 z 5

Moc hezká knížka, doporučuji bez ohledu na věk....

Natyna3
19.01.2016 4 z 5

Příjemný návrat do dětských let...

Adrianas.
17.01.2016 4 z 5

Myslím si, že túto knihu by si mal prečítať každý človek aspoň raz. :)

Alinka2
17.01.2016 5 z 5

Hlavní postava je dospívající se, věřící a morálně silná hrdinka, které zemřou oba rodiče. Po smrti se odstěhuje ke své chladné a odměřené tetičce, která ji zjevně nemá ráda a pohrdá jí. Kde jinde, at´ už v literárním nebo reálném světě, můžeme potkat holku v pubertě, která bude ráda, když k narozeninám dostane berle? A ještě k tomu to odůvodní tím, že je ráda proto, že ty berle nepotřebuje? Snad už nemusím nic víc psát, je to jedna z nejlepších knih, jaké jsme kdy četla. Rozhodně doporučuji přečíst.

MayaBu
03.01.2016 5 z 5

Poprvé jsem ji přečetla jako malá a Pollyannu jsem obdivovala. Myslím, že mě tím svým neskonalým optimismem nakazila. Moc milá knížka.

VěrčaŘ.
22.12.2015 5 z 5

Nádherná knížka! Jak by bylo na světě krásně, kdyby jsme všichni začli hrát "hru na radost"!

Poutnice
12.10.2015 5 z 5

naprosto uzasna kniha! Kdysi davno jsem videla film (a ted uz vim, ze napriklad zaver je jiny), ktery ve mne zanechal tak silny otisk, ze jsem po knize sahla hned, jak jsem na ni narazila. Hru na radost vlastne hraju taky, i kdyz ji tak nenazyvam a nevim, jestli ji mam odsud nebo jsem k ni dospela sama :-) kazdopadne tuhle knihu si urcite poridim!

mika251
23.06.2015 5 z 5

Kniha, ktorá nesmierne ovplyvnila celý moj život. Hra na radosť sa mi vryla do pamäte a ostala tam dodnes - verím tomu, že občas moj neznesiteľný optimizmus lezie ľudom na nervy, ale pozitívne myslieť znamená pozitívne žiť.
Nesmierne inšpiratívna knižná séria.

aliali
13.10.2014 5 z 5

Opravdu silná knížka s velkým poselstvím.

rusalka123
02.03.2014 5 z 5

Filmové zpracování Pollyanny (2003) jsem viděla nesčetněkrát, znám ho téměř nazpaměť a vysloveně ho miluju a přesto jsem knihu nečetla... Někdy si říkám, jestli to není škoda, ale na druhou stranu se bojím, že už bych knihu nedokázala ocenit tolik, jak by si jistě zasloužila. I když kniha většinou bývá lepší, tak pokud nejdřív vidím film, tak je to často naopak... To, co oproti knize ve filmu chybí a co v něm většina lidí postrádá, by mi nejspíš najednou přišlo při čtení nadbytečný... Nicméně kniha je prostě kniha a tak doufám, že si na ni brzy udělám čas.:)

...Tak jsem se konečně dopracovala i ke knize a ne, nelituju vůbec, je prostě nádherná... A už jsem se přistihla, že Pollyannina hra mi nějak vnikla do podvědomí a mám ji tendence opravdu hrát. :)

Kéž by svět byl plný takových Pollyann...

Moňa69
17.02.2014 4 z 5

Hra na radost:)

Lisbon
06.01.2014 4 z 5

Pollyanna... Krásná to kniha.. :D Mám její příběh moc ráda, ale u tohoto případu musím říct, že se mi více líbí filmové zpracování a ro nebývá zvykem. Ale i tak je to krásná knížka, kterou doporučuji...